Sağlık Bakanlığı’na Personel Alımı Yapılacak

Bütün bakanlıklarda olduğu gibi Sağlık Bakanlığı’nda da çıkarılan personeller yerine yenileri alınmaya başlandı.

Sağlık Bakanlığı’na Personel Alımı Yapılacak
Sağlık Bakanlığı’na Personel Alımı Yapılacak

Bütün bakanlıklarda olduğu gibi Sağlık Bakanlığı’nda da çıkarılan personeller yerine yenileri alınmaya başlandı. Bu konuyla ilgili olarak alım yapılacağını duyuran Sağlık Bakanlığı kaç personeli hangi ilde istihdam edeceğinden bahseden bir duyuru yayımlamamıştı. İşte o resmi duyuru geldi. O duyuruya göre sağlık alanında lisans okumuş pek çok kişinin yüzü gülecek gibi duruyor.

Bu duyuruya göre 2808 sağlık personeli alımı yapılacak. Bu dağılımda çeşitli branşlara ayrılma durumu söz konusu. En büyük alım hemşire ve ebe kadrolarına yapılacak. Lisans kadrolarına yapılan başvurularda 2016 KPSS etkili olacak; ön lisans ve ilkokul mezunları için ise 2014 KPSS sonucu etkili ve yetkili olacak. 2808 adayın tercihleri ekim ayı içinde kabul edilecek. 13-19 Ekim 2016 tarihleri arasında ÖSYM üzerinden yapılan tercihlere göre atamalar gerçekleştirilecektir. Net rakam olarak lisans mezunu 711 ebe; ortaöğretim mezunu 59 ebe ve lisans mezunu 846 hemşire ile ortaöğretim mezunu 211 hemşire en yüksek oranda istihdam edecek alt dallar arasında. Bunun dışında doktor kadrosu hariç olmak üzere psikolog, VHKİ, fizik tedavi uzmanı, biyolog, çocuk gelişimi, diyetisyen, çeşitli sağlık teknikerleri, sosyal çalışmacı, bilgisayar işletmeni gibi alt alanlarda da istihdam sağlanacaktır.

Başvuru tarihlerini ve tercihleri kaçırmadan sağlık sektöründe devlet memuru olma fırsatını kaçırmayın çünkü bu personel sadece küçük şehirler için değil büyük şehirler için de geçerli durumdadır.

sağlık bakanlığı personel alımı 2808 personel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)