Mitin Ses Getiren Bylock Zaferi

Mit Fetocuların yapmış olduğu, 15 Temmuz darbe girişimi öncesi çok önemli bilgilere ulaşmıştı.

Mitin Ses Getiren Bylock Zaferi
Mitin Ses Getiren Bylock Zaferi

Mit Fetocuların yapmış olduğu, 15 Temmuz darbe girişimi öncesi çok önemli bilgilere ulaşmıştı. Askeriye ve emniyet teşkilatının başını çektiği kamu kurumlarında Feto terör örgütü mensuplarının haberleşmek ve mesajlaşmak için kullandıkları, bylock uygulamasını kullananların listesi MİT tarafından çıkarıldı.

Düzenlenen bu liste genelkurmay, başbakanlık, cumhurbaşkanlığı ve diğer kamu kurumlarına bildirildi. Memurların, devlet memurluğundan tasfiye süreci de bu listelere göre yapılmaya başladı. Genelkurmaya da bu listenin takdim edildiği ancak genelkurmayın tasfiye sürecine ağustos ayında yapılacak olan, YAŞ ile birlikte başlanması gerektiği yönünde tavır sergilediği öğrenildi. Fetocu darbecilerin aslında, darbeyi 3 ay sonrası yani ekim ayı için planladıkları ancak genelkurmaya verilen listenin fetocular tarafından sızdırılması ile 15 Temmuz aksamı aceleye darbeye teşebbüs ettikleri öğrenildi. Planlanan darbe, 15 temmuz gecesi saat 3’te gerçekleştirilecekti. Darbecilerin bir binbaşına; senin için bir görev var, gece 3 helikopter ile giderek MİT binasını basıp başkanını alacağız dedikleri ve binbaşının üstünü değiştirme bahanesi ile MİT'e giderek durumu bildirdiği, darbecilerin bunu fark etmeleri üzerine ise darbe girişimini akşam saatlerine çektikleri bilinmektedir. Bylock kullanıcılarını, MİT üç kategoriye ayırdı. Aktif olarak programı kullananlar kırmızı listede, kimlikleri tespit edilemediği halde programı kullananlar turuncu listede, uygulamayı bir süreliğine kullanıp kaldıranlar da mavi listede yer aldı.

Bylock programını, MİT'in deşifre ettiğini ve kullanıcılarının tespit edildiğini anlayan Fetocular, darbe girişiminden 2 ay önce, referans ve şifre ile giriş yapılabilen programı kapattı.

mit bylock 15 temmuz darbe girişimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)