Devlet Bahçeli, Başkanlık Sistemi için referanduma yeşil ışık yaktı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin bölgesel bazda içerisinde bulunduğu bu zor süreçte gelişmeleri değerlendirmek amacıyla Başbakan Binali Yıldırım ile görüştü.

Devlet Bahçeli, Başkanlık Sistemi için referanduma yeşil ışık yaktı
Devlet Bahçeli, Başkanlık Sistemi için referanduma yeşil ışık yaktı Admin

Bugün de partilerin grup toplantıları yapıldı ve Devlet Bahçeli, MHP grubuna seslendi.

 

Türkiye'de Başkanlık Sistemi ile ilgili tartışmalar bir süreliğine durulmuş olsa da bugünlerde yeniden gündemin ilk sıralarına oturmuş durumda. Konu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de gündemindeydi.

 

Devlet Bahçeli, Türkiye'de şu anda fiili olarak bir durumun mevcut olduğunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da fiili olarak Başkanlık yaptığını açıkladı. ​Bu durumun da Anayasa'ya aykırı olduğu değerlendirmesi yapan Bahçeli, bu konunun mutlaka bir çözüme kavuşturulması gerektiğini vurguladı.

 

Bahçeli, çözüm olarak da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yürüttüğü fiili Başkanlık'tan vazgeçmesi gerektiğini, bunu yapmayacaksa da bu fiili mevzunun mutlaka hukuki bir yolla çözüme kavuşturulması gerektiğini belirtti.

 

​AK Parti'ye de çağrı niteliğinde seslenen Bahçeli, AK Parti'nin -varsa- hazırladığı bir teklifin MEclis'e getirilmesi gerektiğini belirtti.

 

Devlet Bahçeli, kendi isteklerinin parlamenter sistemin revizyonundan yana oldukarını ancak ülkenin istikrarı için gereken her şeyi yapacaklarını ve bu konu da millete sormanın herhangi bir mahsuru olmadığını açıklamalarına ekledi. Şu anki durumun bir rejim krizine neden olabileceğini ve mutlaka düzeltilmesi gerektiğini vurgulayan Bahçeli millee gitmekten korkmadıklarını söyledi.

devlet bahçeli başkanlık sistemi açıklama referandum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!