Memur Alımında Köklü Değişiklik

Memur alımlarında artık sadece Kamu Personeli Seçme Sınavı’ na göre olmayacak. Önceden memur olmak için sadece Kamu Personeli Seçme Sınavı’ na giren adaylar

Memur Alımında Köklü Değişiklik
Memur Alımında Köklü Değişiklik

Memur alımlarında artık sadece Kamu Personeli Seçme Sınavı’ na göre olmayacak. Önceden memur olmak için sadece Kamu Personeli Seçme Sınavı’ na giren adaylar yeterli puanı aldıkları taktirde memur olarak göreve başlıyorlardı. Bu uygulamanın nedeni FETÖ ve diğer terör örgütü mensuplarına devlet bünyesindeki kurumlarda hiçbir iş vermemek ve tamamen temizlemek için artık sözlü sınav ve detaylı bir güvenlik araştırılmasına başvurulacaktır.

 

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl yapılan öğretmen atamaları mülakat ile gerçekleştirildi. Bu uygulamanın tüm memur alımlarında gerçekleştirilmesi için çalışmalar başlatıldı. Terör örgütleri ile ilişkisi olan memurlar görevlerinden alınmaya devam ederken yeni memur alımları bu kritere göre olacak. Böylece artık hiçbir terör örgütü mensubu kamuda yer alamayacak. İlk defa memur olarak atanacak olan adayların sözlü sınavla birlikte arşivlerine bakılacak ve mesleklerine göre uygulamalı bir sınava tabi tutulacaklardır.

 

Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere tüm bakanlıklarda memur alımlarında bu uygulamayı gerçekleştireceklerdir. Sözlü sınav uygulamasının önümüzdeki tüm kurumlarda başlatılması bekleniyor.

memur alımı sözlü sınav mülakat memur alımında değişiklik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)