Kamuda açığa almalar ve ihraçlarda süreç tamamlanınca göreve iadeler olacak

Ülkemizin büyük bir belayı defettiği 15 Temmuz darbe girişiminin ardından özellikle kamuda memurlarla ilgili açığa alma ve ihraçlar hakkındaki haberleri aktarmaya devam ediyoruz.

Kamuda açığa almalar ve ihraçlarda süreç tamamlanınca göreve iadeler olacak
Kamuda açığa almalar ve ihraçlarda süreç tamamlanınca göreve iadeler olacak Admin

Her gün açığa alınan ve ihraç edilen memurlar ve onların yaptıkları itirazlar hakkında gerek Hükümet yetkililerinden gerekse sendika başkanlarından yeni açıklamalar gelmektedir.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, kamudan ihraç edilen memurların itirazlarıyla ilgili bir süre önce yaptığı açıklamada haksızlık oranının çok düşük olduğunu ve bu haksızlıkların da yeni bir KHK ile giderileceğini belirtti. Yani haksız yere ihraç edilenler, yeni bir kanun hükmünde kararname ile görevlerine geri dönecekler, dedi.

Sendika başkanlarından da bu minvalde açıklamalar  gelmeye devam ediyor. Son olarak bugün Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, yürütülen soruşturmaların bir an önce tamamlanması ve soruşturması bitip göreve iade edilecek olana mmruların da göreve iade edilmeleri için beklenmemesi gerektiğini belirtti. ( İlgili haber için TIKLAYIN )

Ali Yalçın'ın sözlerine benzer açıklamalar Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'tan da gelmeye devam ediyor.

Bu açıklamalara son olarak bugün Numan Kurtulmuş'un açıklamaları da eklendi. Numan Kurtulmuş, Ankara'daki basın temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda bir haksızlık varsa bununn düzeltileceğini vurguladı.

Kurtulmuş, FETÖ'nün tasfiye edilmesi çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Bu çalışmalar sırasında yanan yaşlar varsa onları temizlemenin de Hükümet'in boynunun borcu olduğunu açıkladı.

Tabi şu da bir gerçektir ki süreç uzadıkça uzamaktadır. 3 aylık OHAL bitiyor ve yeni OHAL kararı çıktı. Özellikle çeşitli karışıklıklardan, yanlışlıklardan dolayı memuriyetten atma ve açığa almak işlemleri tesis edilediyse bunun bir an önce ortaya çıkarılıp memurların haklarının teslim edilmesi gerekmektedir. Ancak Hükümet yetkililerinin açıklamalarından da anlaşılmaktadır ki FETÖ'cüler bu süreçleri de sulandırmaya, birçok mükerrer ve aynı kalemden çıkmış itiraz dilekçeleriyle sürecin daha da uzamasına neden olmaktadırlar.

Sonuç olarak gerek Bylock kullanımı gerekse FETÖ ve PKK üyeliği/iltisakı iddiasıyla ihraç edilen veya açığa alınan öğretmen, polis, asker ve memurlardan suçsuz olanların görevlerine yakın zamanda iade edilmeleri haklı bir talep olacaktır.

Kamusal Haberler

ihraç açığa alma numan kurtulmuş memurlar öğretmenler ne olacak göreve iade
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mağdur     2016-10-22 Sağlık Bakanlığında sendika kayıtlarında 2016 haziran baz alınırken meb 2013 alınmıştır. Kurumlar arası uygulamalarda bile farklılık var. Lütfen kriterler gözden geçirilip banka ve sendika kriter olmaktan çıkarılmalı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!