ÖSYM 2017 Sınav Takvimi Açıklandı

Her yıl artık milyonlarla ifade edilen sayıda insan ÖSYM tarafından açıklanan sınav takvimine göre geleceğine hazırlanmaktadır.

ÖSYM 2017 Sınav Takvimi Açıklandı
ÖSYM 2017 Sınav Takvimi Açıklandı

Her yıl artık milyonlarla ifade edilen sayıda insan ÖSYM tarafından açıklanan sınav takvimine göre geleceğine hazırlanmaktadır. Her yıl artan sınav ücretlerine ve sınavların ne kadar düzeyi belirleyip belirleyemediğine yönelik iddialar tartışıladursun ÖSYM tarafından 2017 yılının sınav takvimi açıklandı. Hangi sınava aday olduğunuzu düşünüyorsanız başvuru ve yapılma tarihlerinin olduğu sayfayı takip etmelisiniz.

 

Bu takvime göre genel olarak çoğunlukla insanların merak ettikleri tarihlerden bazıları şunlar; üniversiteye girecek adaylar için ilk aşama olan YGS Mart ayının 12’sinde, bu sınavdan baraj puanının yani 180’in üzerinden alan adayların girebileceği LYS sınavlarından 1.oturum 11 Haziran’da, 2 ve 5.oturumlar 17 Haziran’da, 3.oturum 18 Haziran’da ve 4.oturum 10 Haziran’da uygulanacak. Oturum sayılarına veya sıralamalarına göre değil yapılacağı takvimlere göre uygun oturumun için hazırlığınızı yapmanız gerekmektedir. Bir diğer çok rağbet gören sınav olan KPSS ise A grubu ve Öğretmenlik oturumları Mayıs ayının 28’inde, öğretmenlik alan bilgisi oturumu ise 17 Temmuz 2017 tarihinde yapılacaktır.

 

ÖSYM’den yapılan güncel duyuruları mutlaka takip edin.

ösym 2017 sınav takvimi öabt ne zaman kpss sınavı ne zaman ygs 2017 ne zaman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)