"Bugün açığa alınan öğretmenlerden göreve iade edilenler olacak"

FETÖ ve PKK soruşturmaları kapsamında 15 bine yakın öğretmen, haklarındaki soruşturmalar tamamlanana kadar açığa alınmışlardı.

Admin

Açığa alınan öğretmenler ve diğer memurlara ilgili yakın zamanda göreve iadelerin başlayacağı haberlerini vermiştik. Konu hakkında göreve iadelerle ilgili bilgiler de gelmeye başladı.

 

​CHP Tunceli Milletvekili Gürsel EROL, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanıyla görüştüğünü ve yakın zamanda açığa alınan öğretmenler ile ilgili göreve iade işlemlerinin yapılacağını belirtmişti.

 

​Milletvekili Gürsel EROL, bugün konu hakkında yine Twitter'dan bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada açığa alınan öğretmenlerin Türkiye genelinde bugünden itibaren görevlerine iade edileceklerini söyledi.

 

Buna benzer bir açıklama da Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'tan geldi.

 

 

​Koncuk da Twitter'dan yaptığı açıklamada bazı kurumlarda açığa alınan memurlarla ilgili göreve iade emirlerinin verlidiğini belirtti.

 

​Tabi bu göreve iadelerin boyutunun ne olacağını bilemiyoruz. 12 bin civarında öğretmen PKK ile ilişkisi, 2 bin 400 öğretmen de FETÖ ile ilişkisi olduğu için açığa alınmıştı. 28 bin öğretmen, toplamda 40 bin memur da kamu görevindne ihraç edilmişti.

 

Açığa Alınan Öğretmenlerle İlgili Daha Fazla Haber İçin TIKLAYIN

 

​Kamusal Haberler / ÖZEL

gürsel erol açığa alınan öğretmenler açığa alınan memurlar göreve iade ne zaman dönecekler ismail koncuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
esma bayer     2016-10-20 benim için akp biter o zaman ne demek göreve iade niye çektin niye iade korktunuzmu bu kişilerden bu teröristlerden yazık.........
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!