Emeklilikte Yaşa Takılanlar Dikkat

Yıllarca çalışıp devletine ve ailesine hizmet eden her insan bir gün emekli olmanın hayalini kurar. Ama bazı insanlar devletin koyduğu sınırlamalar dışında kalır.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Dikkat
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Dikkat

Yıllarca çalışıp devletine ve ailesine hizmet eden her insan bir gün emekli olmanın hayalini kurar. Ama bazı insanlar devletin koyduğu sınırlamalar dışında kalır. Buna özellikle çok erken yaşta işe başlayanlar dâhil olurlar. Erken başladıkları için gün sınırlamaları dolmuştur ama yaş sınırını aşamamışlardır. Bu sebeple emekli olup köşelerine çekilmek için yaşı beklerler. Bununla alakalı SGK’dan bir açıklama geldi.

 

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Selim Bağlı son dakika yaptığı açıklamada düzenlemelerin yapıldığını ama istenen düzeyde bir düzenlemenin mümkün olamayacağını belirtti. Emekli olma yaşının 37’ye kadar düşebildiğini sözlerine ekledi ve bu sayıyla İskandinav ülkelerinin bile önündeyiz. Bir tarafı çalışanlar, bir tarafı işverenler ve bir tarafı da devlet olan sosyal güvenlik alanının, çok problemli bir alan olduğunu dile getiren Bağlı, "Emek-sermaye çelişkisinin tam ortasında yer alıyorsunuz. Dengeyi sağlayamazsanız iki tarafında sıkıntı yaşamasına sebep olursunuz.” dedi. Hükümetin istememesinin sebebi bu şekilde emeklilik bekleyen kişi sayısının 7 milyonu geçmesidir. diyerek sorunun ekonomik olarak oldukça büyük olduğunun da altını çizdi. Bütün bu yapılan açıklamalardan sonra da emeklilikte yaşla alakalı bir düzenleme yapmanın mümkün olmayacağı yönünde bir açıklamaya ulaşılmış oldu.

 

Bu durumun devletimize olan zararını da düşünerek yaş haddinden dolayı emekli olmayı bekleyen vatandaşlara ise biraz daha sabretmekten ve beklemekten başka bir çıkar yol kalmadı.

emeklilik emeklilik yaşı yaş haddinden emeklilik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)