SSK Ve BAĞ-KUR Emeklilerine Müjde

Yıllarca çalışıp devletine ve ailesine hizmet eden her insan bir gün emekli olmanın hayalini kurar. Bu sebeple emekli olup köşelerine çekilmek için yaşlarının gelmesini

SSK Ve BAĞ-KUR Emeklilerine Müjde
SSK Ve BAĞ-KUR Emeklilerine Müjde

Yıllarca çalışıp devletine ve ailesine hizmet eden her insan bir gün emekli olmanın hayalini kurar. Bu sebeple emekli olup köşelerine çekilmek için yaşlarının gelmesini ve günlerinin dolmasını beklerler. Bu bekleyiş sona erdiğinde yani köşelerine çekilip yıllarca çalıştıklarının karşılığı olarak emekli aylıklarını almaya başladıklarında da keyifleneceklerini düşünürler. Ama hayat şartlarında eğer hala okuyan veya çalışmayan çocukları varsa hayal ettikleri kadar da rahat yaşayamazlar. Bunun için de devletin yapacağı artışları dört gözle beklerler. İşte o artış da geldi sonunda.

Hükümetten yapılan açıklama ile geçtiğimiz yıl Ocak ayında kamu emeklilerine 100 TL artış yapılmıştı. Şimdi de SKK ve BAĞKUR emeklilerine aynı oranda artış yapılacak. 31 Aralık 2016 tarihine kadar SSK ve BAĞ-KUR’dan emekli olan herkes, bu 100 liralık zammı alabilecek. Bu tarihten sonra emekli olanlar ise söz konusu artıştan yararlanamayacak. Bu şekilde düzenleme yapılmasının sebebi zaten yeni emekli olanların daha fazla maaş almalarıyla alakalı bir düzenlemenin çoktan yapılmış olmasıdır. Bu sayede emeklinin cebine daha çok para girecek ve yaşam standartları yükseltilmiş olacak.

Bir yandan da evinde oturup devlete hiçbir katkısı olmayan yaşça ilerlemiş insanların çalışan insanlardan daha fazla para alması da tartışılan bir başka konu olmaya devam etmektedir. Bunun için hükümet her ne kadar düzenleme yaparsa yapsın tam adil dağıtımı sağlayabilmiş değildir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)