18 Milyon Mesaj Tek Tek İnceleniyor

15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez hem darbe girişimi hem de terör saldırısını aynı anda yaşamıştı.

18 Milyon Mesaj Tek Tek İnceleniyor
18 Milyon Mesaj Tek Tek İnceleniyor

15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez hem darbe girişimi hem de terör saldırısını aynı anda yaşamıştı. Bu olaydan sonra soruşturmalar derinleştirilmiş; OHAL ilan edilmiş ve yüz milyona varan sayılarda kişi görevinden uzaklaştırılmıştı. Hala da uzaklaştırılmalar devam ederken bu devlet yapılanmasına yardım eden kişilerin gizli yazışmalarda kullanmak üzere BYLOCK isimli bir uygulama kullandıkları ortaya çıkmıştı.

 

Bu uygulama MİT tarafından iyice mercek altına alındı. Binlerce kişi buralarda konuşmaları olduğu sebebiyle görevlerinden uzaklaştırıldılar. Hatta uzaklaştırılan kişilerden tehlikeli oldukları anlaşılan isimlerden tutuklananlar oldu. Şimdi de Ankara Adliye’sinde 18 milyon BYLOCK mesajı tek tek inceleniyor. Bu mesajların çıktısının alınarak güvenli iki odada tutulduğunun bilgisi verildi. Geçtiğimiz günlerde de bu uygulamanın değiştirilerek cemaat için daha güvenli hale getirilmesinde etkili olan TÜBİTAK mühendisi tutuklanmış ve uygulamanın nasıl çözüleceğiyle alakalı sorguya alınmıştı. Yine Ankara Başsavcılığı bir süre için Appstore ve Google Play Store uygulama mağazalarından indirilmesi yapılabilen kapalı devre sistemli BYLOCK uygulamasının o dönemde ne kadar indirildiğiyle ve varsa IP numaralarını da içeren bir doküman talebinde bulundu. Mağazaların buna cevabının ne olacağı hala beklenirken incelemeler ve deşifreler tek tek işleme alınmaya devam ediyor.

 

Bunun yanı sıra köşe yazarı Süleyman Özışık, yeni yayımladığı köşe yazısında BYLOCK kullanan binlerce kişinin isimlerinin eline geçtiğini ve Pazartesi gününden itibaren yayımlamaya başlayacağını belirtti.

süleyman özışık bylock kullanan isimler bylock
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!