Kamuda yeni ihraçlar ve göreve iadeler KHK'sı ne zaman çıkacak?

Memurlar ile ilgili FETÖ ve PKK soruşturması kapsamında kamudan yeni ihraçların haberlerini sizlerle paylaşmıştık. Yeni ihraçlarla birlikte görevden ihraç edilen memurlarla ilgili göreve iadelerin de olacağı ifade ediliyor.

Kamuda yeni ihraçlar ve göreve iadeler KHK'sı ne zaman çıkacak?
Kamuda yeni ihraçlar ve göreve iadeler KHK'sı ne zaman çıkacak? Admin

Hükümet yetkililerinden son günlerde kamudan ihraç edilen veya açığa alınan memur ve öğretmenlerle ilgili yapılan açıklamalar sıklaşmaktadır.

 

​Bu açıklamalara sendika başkanlarından yapılan açıklamalar da eklenince açığa alınan, ihraç edilen öğretmenler/memurlar ile ilgili haberler, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ülkenin gündeminde ilk sıralarda yer almaya başlamıştır.​​ Çünkü kamu personelleriyle ilgili bu haberler toplama bakıldığında binlerce kişiyi ilgilendirmektedir.

 

Peki, haftalardır beklenen yeni kanun hükmünde kararname ne zaman çıkacak? Yeni kararnamede ihraçlar olacak mı? Yeni KHK ile göreve iade edilen memurlar olacak mı?

 

Bu sorunun cevabı, bugün Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli tarafından verildi.

 

​Canikli'nin açıklamalarına göre yeni KHK ile ilgili hazırlıklar devam etmektedir. Canikli, yayınlanacak olan yeni kanun hükmünde kararnamede göreve iade edilecek olan memurlarla ilgili de bir maddenin olacağını söyledi.

 

​​Nurettin Canikli, yeni KHK'nın ne zaman çıkacağıyla ilgili bir ayrıntı vermezken çalışmaların sürdüğünü belirtti.

 

​​Göreve iade edilecek olan memurların yanı sıra hem FETÖ hem de PKK ile ilişkisi olan bazı öğretmen ve memurların da kamudan ihraç edileceği yönünde haberler de gelmektedir.

 

​Sonuç olarak önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan kararnamede hem yeni ihraçlar hem de göreve iadelerle ilgili isim listeleri yayınlanacağı beklenmektedir. Ayrıca MİT'in yapısının da değiştirilmesi hakkında çalışmalar yapılmakta, yetişmesi durumunda yeni çıkan kararnameye bununla ilgili düzenleme de eklenecektir.

 

​Kamusal Haberler

göreve iade olacak mı yeni khk ne zaman yeni kanun hükmünde kararname açığa alınan öğretmenler açığa alınan memurlar ihraç edilen memurlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!