Kripto FETÖ'cüler çözüldü! Kamudan yeni ihraçlar olacak!

FETö'cülerin kullandığı Bylock'ta binlerce kullanıcı tespit edildi, HTS kayıtlarına ulaşıldı. Kamudaki memurlarla ilgili yeni ihraçların olacağı konuşuluyor.

Kripto FETÖ'cüler çözüldü! Kamudan yeni ihraçlar olacak!
Kripto FETÖ'cüler çözüldü! Kamudan yeni ihraçlar olacak! Admin

Sabah'tan Erkam Çoban'ın haberine göre emniyet yetkilileri ve MİT, FETÖ'cü hainlerin Bylock programı üzerindeki çalışmalarını titizlikle sürdürürken çok önemli bir gelişme yaşandı.

 

​İstihbarat birimleri, Bylock görüşmelerinin HTS kayıtlarına ulaştı ve FETÖ'nün lider kadrosunu da denetime alıp kripto FETÖ'cüleri tespit etti.

 

Bylockçuları ele veren HTS Kaydı Nedir?

Hakimlerin veya savcıların karar vermesiyle Ceza Muhakemeleri Kanunu'na göre belirli kişilerin belirli numaralarına ait olan bilgilerinin tespit edilmesi, dinlenmesi veya kayda alınmasıdır. HTS kaydı, Telefon Konuşma Kaydı olarak bilinmektedir.

 

​İşte istihbarat birimleri, FETÖ elebaşlarının 10 yıl geriye doğru telefon konuşma kayıtlarından hareketle gizlenen kripto FETÖ'cüleri tespit etti. Kripto FETÖ'cülerin, FETÖ lider kadrolarının HTS kayıtlarında en çok görüşme yapılan kişiler oldukları tespit edildi. Bununla birlikte başkaları adına olan hatları kullananlar FETÖ'cüler de tespit edildi.

 

Bu kişiler de FETÖ üyesi olarak değerlendirilecek ve bu konu hakkındaki raporlar da Bylock üzerirden kamuda yürütülen soruşturmalara eklenecek. Sabah'ın haberine göre tespit edilen kişilere ait isim listeleri de kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilecek. Bu kişiler, FETÖ ile irtibatlarına göre de kamu görevinden, memurluktan ihraç edilecekler.

hts kaydı nedir kripto fetöcüler gizlenen fetöcüler bylock kamudan ihraç yeni ihraçlar olacak mı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!