İhraç Edilen Ya Da Açığa Alınmış Olan Memur Ve Öğretmenler Hakkındaki Son Açıklamalar

Hükümet yetkilileri son günler de kamudan ihraç edilmiş olan ya da açığa alınmış olan memur ve öğretmenler hakkında yapılan açıklamaları sıklaştırmıştır.

İhraç Edilen Ya Da Açığa Alınmış Olan Memur Ve Öğretmenler Hakkındaki Son Açıklamalar
İhraç Edilen Ya Da Açığa Alınmış Olan Memur Ve Öğretmenler Hakkındaki Son Açıklamalar

Hükümet yetkilileri son günler de kamudan ihraç edilmiş olan ya da açığa alınmış olan memur ve öğretmenler hakkında yapılan açıklamaları sıklaştırmıştır. Sendika başkanları da oldukça fazla açıklamalar yapmıştır. Bu açıklamalara sendika başkanları tarafından yapılan açıklamalar da eklendiği zaman, açığa alınmış, ihraç edilmiş olan öğretmenler ya da memurlar ile ilgili haberler medyada, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ülkenin gündeminde en ön sıralarda yer almaya başlamış durumdadır. Çünkü toplamına bakıldığı zaman, kamu personelleri ilgili haberler sonrasında binlerce kişiyi ilgilendirmektedir.

Herkesin merak ettiği, peki haftalardır beklenmekte olan kanun hükmünde kararname ne zaman çıkacak? Yeni kararnamede ihraçlar söz konusu olacak mı? Bu yeni kanun hükmünde kararname sayesinde görevine iade edilecek memurlar alabilecek mi?

Bu sorunun cevabını Başbakan yardımcısı Nurettin Canikli vermiştir. Nurettin Canikli’nin yapmış olduğu açıklamaya göre, yeni kanun hükmünde kararname ile ilgili hazırlıklara hızla devam edilmektedir. Nurettin Canikli’nin bu yeni yayınlanacak olan kanun hükmündeki kararnamede görevlerine iade edilecek olan memurlar ile ilgili de bir madde ekleneceğini söyledi. Nurettin Canikli, yeni kanun hükmünde kararnamenin ne zaman çıkacağına ilişkin ayrıntılı bilgi şimdilik vermedi fakat çalışmaların daha sürdürüldüğünü belirtti. Aynı zamanda Nurettin Canikli, görevlerine iade edilecek olan memurların haricinde ayrıca hem FETÖ hem de PKK ile ilişkisi bulunan bazı memur ve öğretmenlerin de kamudan ihraç edileceği yönünde çalışmalarda daha halen sürdürüldüğünü belirtmiştir.

Sonuç itibari ile önümüzdeki günlerle yayınlanması beklenen kanun hükmünde kararnamede hem yeni ihraçların olacağını hem de görevlere iade edilecek isimlerin listelerinin de yayınlanacağı beklenmektedir. Ayrıca MİT’in yapısının değiştirilmesi hakkında çalışmalar yapılmaktadır ve eğer yetişirse yeni çıkan kanun hükmünde kararnameye bunun ile ilgili düzenlemelerin de ekleneceği konusunda çalışmalar sürdürülmektedir.

ihraç edilen memurlar ihraç edilen öğretmenler ne olacak göreve iade son açıklamalar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)