Ankara İlindeki Norm Kadro Fazlası Öğretmenlerin Başvuruları Ve Atama İşlemleri Şöyle Olacaktır,

Müdürlük tarafından yayınlanmış olan ‘ankara.meb.gov.tr/ankbis’ adresinde yer alan eğitim kurumlarından kişilerin tercih etmek istedikleri yirmi bel eğitim kurumunu dikkate almalarını,

Ankara İlindeki Norm Kadro Fazlası Öğretmenlerin Başvuruları Ve Atama İşlemleri Şöyle Olacaktır,
Ankara İlindeki Norm Kadro Fazlası Öğretmenlerin Başvuruları Ve Atama İşlemleri Şöyle Olacaktır,

Müdürlük tarafından yayınlanmış olan ‘ankara.meb.gov.tr/ankbis’ adresinde yer alan eğitim kurumlarından kişilerin tercih etmek istedikleri yirmi bel eğitim kurumunu dikkate almalarını, Ankara valisi tarafından hizmet puanlarının üstünlüğüne göre işlemleri yapılacaktır.

Öğretmenler başvuru işlemlerini belirtilen süreler içerisinde, internet üzerinden yapacaklardır.

Başvuru işlemleri için iki aşamadan geçeceklerdir. Birincisi, öğretmenler kadrosunun bulunduğu ilçede öncelikle yirmi beş eğitim kurumunu tercih edebileceklerdir. İkincisi, eğer birinci atamada atanamadıysalar, bu öğretmenler de il içinde ihraç olmuş olan eğitim kurumlarından yirmi beş tercihte bulunabilecekler ve aynı internet sayfasında resen sıralamalarını da yapabileceklerdir.

Zorunlu hizmet yükümlüsü ise ve kadro fazlası konumundaki bir öğretmense sadece sorunlu olduğu hizmet alanındaki eğitim kurumlarını tercih edebileceklerdir.

Kadro fazlası olup görev yapmış olduğu ilçede yada istekte bulunmuş olduğu ilçede başvuru yaptığı görevde kontenjan bulunmayan öğretmenler işlerin devam ettiği kurumlarda görev yapmaya devam edeceklerdir.

Haklarında soruşturma yapılmış olan ve bu soruşturma sonucunda isteklerinin dışında görev yerleri değiştirilmiş olan öğretmenler, üç yıl geçmediği sürede; aynı ilçe içerisinde görev yeri değişmiş olanlar, daha önce görev yapmış oldukları eğitim kurumuna atanma talebinde bulunamayacaklardır. Ya da il içinde görev yeri değişmiş olan öğretmenler, daha önceden görev yapmış oldukları ilçeye atanma talebinde bulunamayacaklardır.

Personel listesinde, başvuru işlemi başladıysa, başladıktan sonra değişiklik yapılamayacaktır.

Kadro fazlası olarak eğer öğretmenlerin görev yeri değiştirildi ise, yer değiştirme işlemleri iptal edilemeyecektir.

Gerekli şartlar terine getirilmeden, yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Bu şartlar gerçekleştirilip ondan sonra atanabileceklerdir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)