Bylock'tan sonra Eagle'den tutuklamalar başladı!

FETÖ darbe girişiminin tüm görüşmelerinin yapıldığı Bylock programının deşifre olmasıyla FETÖ üyeleri Eagle denilen program üzerinden yazışmaya başladılar.

Bylock'tan sonra Eagle'den tutuklamalar başladı!
Bylock'tan sonra Eagle'den tutuklamalar başladı! Admin

İstihbarat birimleri, FETÖ üyelerinin Bylock üzerinden yaptıkları yazışmaların tamamını tespit etti ve milyonlarca mesajın çıktısını alarak muhafaza altına aldı.

 

Bu programın tüm ayrıntılarının tespit edilmesiyle birlite FETÖ üyelerinin Bylock kullanımının birden kesilmesinden şüpheleneren istihbarat birimleri bu defa da Eagle adlı programa ulaştı.

 

Şu ana kadar sürekil Bylock ile ilgili gözaltı, açığa alma ve tutuklama işlemlerinin yapıldığıyla ilgili haberler yaptık. Son olarak Bylock kullandığı iddiasıyla MEB bünyesindeki 2 bin 400 öğretmen daha açığa alınmıştı.

 

Bu akşam saatlerinde ise farklı bir haber geldi. Eagle programını kullandıkları tespit edilen kişiler thakkında ilk kez bir tutuklama kararı verildi.

 

Adıyaman'ın merkez olarak seçildiği FETÖ soruşturmasında Eagle kullandıkları tespit edilen 18 kişi gözaltına alınmıştı. Toplam 13 ilde gerçekleştirilen bu gözaltılar sonucunda mahkeme, işlemleri tamamlanan 13 kişiden 12'sinin tutuklanmasına karar verdi.

 

Bu operasyon da gösteriyor ki Bylock ile ilgili sık sık duyduğumuz haberlere artk Eagle ile ilgili bilgiler de gelmeye başlayacak.

 

Eagle operasyonlarının kamudaki memurlara, öğretmenlere de dayanıp dayanmayacağı zamanla ortaya çıkacaktır.

fetö eagle bylock tutuklama adıyaman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!