KPSS kopyacılarının 1350'sinde Bylock çıktı!

İhanet şebekesi, ülkenin her yanını yangın yerine çevirmek isterken millet olaya el koydu. FETÖ darbe girişimi de bu şekilde engellendi.

KPSS kopyacılarının 1350'sinde Bylock çıktı!
KPSS kopyacılarının 1350'sinde Bylock çıktı! Admin

​Gün geçmiyor ki FETÖ'cülerle ilgili yeni bir ayrıntı ortaya çıkmasın! Son gelen bilgilere göre KPSS kopyacılarından 1350 tanesinde FETÖ'nün iletişim programı olan Bylock tespit edildi.

​2010 yılında yapılan KPSS'de kopya çekildiği iddasıyla başlatılan soruşturmalarda yeni bilgilere ve ayrıntılara ulaşıldı.

Daha önce 2010 KPSS'de kopya iddiasıyla soruşturmalar başlamıştı. Gelen itiraflar ve istihbarat birimlerinin edindiği bilgiler ışığında gözaltılar yapılmış ve 13 bin şüpheli de mercek altına alınmıştı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ üyesi darbecilerinin haberleşmede kullandıkları Bylock programı tespit edilince soruşturma bu yönde de yürütülmeye başlandı.

Yapılan soruşturmanın neticesinde 2010 yılı KPSS'sinde kopya çekenlerden bazılarının da Bylock kullandığı ortaya çıktı. Bylock kullandığı tespit edilen kişi sayısı ise 1.350!

​KPSS soruşturmasında yer alan kişilerin bazılarının da 15 Temmuz darbe girişiminin ardından tutuklandığı ortaya çıktı.

​​Bu soruşturmaya dahil edilen 13 bin kişiyle ilgili gerekli incelemler sürmektedir. Hali hazırda KPSS'de kopya çektiği iddiasıyla tutuklu bulunanlar da vardır. İşte bu 13 kişinin durumu, Devlet Personel Başkanlığı tarafından değerlendirilecek. Yapılan değerlendirme sonucunda sınav sorularını elde ettikleri tespit edilen kamu görevlisi memurları atamaları iptal edilecek.

2010 kpss kopyacıları kpss kopya soruşturması bylock fetö atama iptal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)