İsmet Yılmaz: 5 bin 78 öğretmen göreve iade edildi!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, şu ana kadar görevine iade edilen öğretmen sayısının 5 bin 78 olduğunu açıkladı.

İsmet Yılmaz: 5 bin 78 öğretmen göreve iade edildi!
İsmet Yılmaz: 5 bin 78 öğretmen göreve iade edildi! Admin

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bugün 2. Eğitim Kongresi'nin açış konuşmasını yaptı. İsmet Yılmaz, gündemden düşmeyen açığa alınan ve ihraç edilen öğretmenler ile göreve iade edilen öğretmenler hakkında açıklamalada bulundu.

 

İsmet Yılmaz, MEB'de şu ana kadar 28 bin 163 öğretmenin kamu görevinden ihraç edildiğini belirtti. Bu ihraç edilen öğretmenlerin yanı sıra açığa alınan öğretmenlerden de 5 bin 78 öğretmenin görevlerine iade edildiklerini vurguladı.

​Bakan Yılmaz, yapılan soruşturmalar neticesinde gerçekten bu yapı ile bir ilişkisinin olmadığı tespit edilen öğretmenlerin asıl yerinin sınıf olduğunu ve bu öğretmenleri görevlerine iade ettiklerini söyledi.

​Bakan Yılmaz; tutuklanan, gözaltına alınan ve kaçan öğretmenler ile ilgili de bilgiler verdi. Yılmaz'ın açıklamalarına göre;

​193 öğretmen gözaltında,

2 bin 829 öğretmen tutuklu,

2 bin 648 öğretmen adli kontolle serbest,

325 öğremen ise firari durumdadır.

 

PKK ile ilişkisi olduğu iddiasıyla açığa alınan öğretmenler hakkında da konuşan Bakan Yılmaz, bu şekilde toplam 10 bin 877 öğretmenin açığa alındığını belirtti. PKK ile ilişkisi olduğu iddiasıyla açığa alınan 424 öğretmenin göreve iade edildiğini belirten İsmet Yılmaz, geriye kalan 10 bin 453 öğretmen hakkında ise henüz PKK ile iltisakının olup olmadığığı konusunda araştırmaların devam ettiğini belirtti.

 

Göreve İade Edilen Öğretmenlerin İsimleri Açıklandı mı?

MEB tarafından göreve iade edilen öğretmenlerin isimleri belirlendi ve Valilikler aracılığıyla İl Milli Eğitim Müdürlüklerine listeler gönderildi. Ancak göreve iade edilen öğretmenlerin isim lsiteleri, ihraç kararları ve ihraçtan sonra bir göreve iade olmadığı için yayınlanmaz. Açığa alınıp ardından görev iade edilenlerin isimleri, Valiliklerden Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilir ve ardından ilgili öğretmene tebliğ edilir.

 

​Kamusal Haberler

göreve iade edilen öğretmenler iade edilen öğretmen listesi ismet yılmaz göreve iade
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)