İsmet Yılmaz: Öğretmenlere performans sistemi bu yıl başlayacak!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bugün öğretmenlerle ilgili birçok konuda açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalardan birisi de öğretmenler için uygulanmak istenen performans sistemi hakkındaydı.

İsmet Yılmaz: Öğretmenlere performans sistemi bu yıl başlayacak!
İsmet Yılmaz: Öğretmenlere performans sistemi bu yıl başlayacak! Admin

Yıllardır konuşulan ve bazı kamu kurumlarında çalışan memurlarda uygulanan performans sistemi öğretmenlere de gelecek.

 

​Açıklama, bizzat Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan geldi. Bakan Yılmaz, öğretmenlere performans sistemi üzerinde çalıştıklarını belirtti. Bu sistemde bazı kriterlerin belirleneceğini aktaran Yılmaz, öğrencilere öğretmenlerinden memnun olup olmadıklarının sorulacağını açıkladı.

 

​Ölçütlerin hazırlanma aşamasında olduğuna değinen Bakan İsmet Yılmaz, bu soruların öğrenciler dışında velilere de sorulacağını açıklamalarına ekledi.

 

Peki,  öğretmenlere performans sistemi ne zaman gelecek? Bir ücret sistemi olacak mı?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a açıklamaları sırasında öğretmenlerle ilgili performans sisteminin ne zaman başlayacağı sorusu soruldu. Bakan Yılmaz da herhalde bu yıldan itibaren performans sistemini getireceklerini belirtti.

 

​Özellikle sağlıkta doktorlarla ilgili performans sistemi uygunanmakta ve uygulanan performans sistemine göre doktorların aldığı ücretler de değişmektedir. Öğretmenlerde ise bu işleyişin nasıl olacağı, performans sisteminde bir ücret sisteminin de olup olmayacağı konusunda Bakan Yılmaz tarafından bir açıklama yapılmadı. Bu yıl başlatılmak istenen sistemle ilgili detaylar geldikçe biz de öğretmen haberlerini sizlere aktarmayı sürdüreceğiz.

öğretmelere performans sistemi öğretmenlikte performans sistemi ücret değişecek mi öğretmen performans ücret ismet yılmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)