"Kamudan ihraçlarda hata 1000-2000 memuru geçmez!"

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, TBMM'de kamudan ihraç edilen memurlar hakkında verilen bir soru önergesine yanıt verdi.

Admin

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından çıkarılan kanun hükmünde kararnamelerle birlikte kamuda görevli çoğunluğu öğretmen olmak üzere toplamda 50 bin civarında memur kamudan ihraç edilmiş ve biz de bu haberleri sizlerle paylaşmıştık.

​Bugünlerde ise yeni bir KHK çıkarılma hazırlıkları Hükümet tarafıdan sürdürülürken kamudan ihraç edilen memurlarla ilgili Meclis'te soru önergeleri vardı. Bu soru önergelerine cevap veren Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, kamudan ihraçlarda iddia edildiği gibi herhangi bir cadı avının olmadığını vurguladı.

FETÖ ile ilgili soruşturmaların titiz bir şekile sürürüldüğünü belirten Canikli, OHAL ile birlikte alınan tedbirlerin kişi ve kurumlarla sınırlı kalacağını belirtti.

​FETÖ sotuşturmaları kapsamında ise dilekçelerin alındığını aktaran Nurettin Canikli, başvuran kişi sayısının toplamda 71 bin olduğunu vurguladı. Gelen itirazların kurulan komisyonlarda değerlendirildiğini aktaran Canikli, yapılan çalışmalar neticesinde haklarında tesis edilen işlemin hatalı olabileceği bin veya 2 bin kişinin olabileceğini ve bu kişilerle ilgili de ikinci tarama işleminin yapıldığını belirtti.

​Sonuç olarak anlaşılıyor ki göreve iade kararnamesi olarak beklenen yeni KHK için bu işlemlerin tamamlanmasının beklendiği anlaşılmaktadır.

göreve iade yeni khk nurettin canikli ihraç edilen memurlar kanun hükmünde kararname
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)