Yeni göreve iade KHK'sının çıkması neden gecikiyor?

Görevden atılan memurların ve ailelerinin gözü kulağı yeni çıkacak ve göreve iade edilecek memurların da isimlerinin olacağı yeni kanun hükmünde kararnamede!

Yeni göreve iade KHK'sının çıkması neden gecikiyor?
Yeni göreve iade KHK'sının çıkması neden gecikiyor? Admin

Başbakan Yardımcıları Nurettin Canikli ve Numan Kurtulmuş'un yeni kanun hükmünde kararnamelerin hazırlandığı yönündeki açıklamalarını sizlere aktarmıştık. Ancak bu yeni KHK'nın ne zaman çıkacağı konusunda net bir bilgi verilmemekte, hazırlıkların devam ettiği yönünde açıklamalar gelmektedir.

Peki göreve iade KHK'sı olan yeni kanun hükmünde kararname neden gecikiyor?

​Bu sorunun cevabının elbette Hükümet yetkilileri dışında tam olarak bilinmesi mümkün değildir ancak Nurettin Canikli'nin TBMM'de soru önergelerine verdiği cevaplar, yeni KHK'nın neden geciktiğinin sebeplerinden biri olabilir.

​Nurettin Canikli, TBMM'de kamudan FETÖ sebebiyle yapılan ihraçlarla ilgili sorulan soruları cevapladı. Canikli, haksızlığa uğradığını iddia eden kişilerin itiraz etmeleri için Valilikler bünyesinde komisyonlar kurulduğunu açıkladı. Bazı kişilerin de Cumhurbaşkanlığı veya Başbakanlık üzerinden itiraz ettiklerini belirten Canikli, FETÖ ihraçları nedeniyle kendilerine 71 bin itiraz başvurusunun geldiğini belirtti.

​Yapılan itirazları titizlikle incelediklerini belirten Canikli, bin veya iki bin kişiyle ilgili yapılan işlemde çeşitli hatalar olabileceğini ve bu nedenle de ilk taramanın ardından ikinci bir taramanın gerçekleştiğini belirtti.

​Nurettin Canikli'nin hatalarla ilgili titiz bir çalışma yürüttükleri ve ikinci tarama işlemi gerçekleştirdikleri yönündeki açıklaması göreve iadelerin de yer alacağı yeni kanun hükmünde kararnamenin gecikmesine neden olduğunu düşünüyoruz.

​Yorumumuza göre Hükümet, görev iadeleri içerecek olan KHK'nın hatasız olması için çabalamaktadır. Bu yüzden de yeni KHK'nın çıkmasının geciktiğini düşünmekteyiz.

​Umut ediyoruz ki bu KHK'nın çıkması daha da gecikmez ve haksız yere ihraç edildiği anlaşılan memurların mağduriyetleri bir an önce giderilir ve hakların iade edilir.

​Kamusal Haberler

yeni khk ne zaman göreve iade khk yeni kararname ne zaman çıkacak nurettin canikli khk neden gecikti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!