Sağlık Bakanlığında 2 bin yeni ihraç olacak 2 bin personel iade edilecek!

Kamuda son dakika haberi, Sağlık bakanı Recep Akdağ'dan geldi. Bakan Recep Akdağ, Sağlık Bakanlığında yeni ihraçların yapılacağı haberini verdi!

Sağlık Bakanlığında 2 bin yeni ihraç olacak 2 bin personel iade edilecek!
Sağlık Bakanlığında 2 bin yeni ihraç olacak 2 bin personel iade edilecek! Admin
Bakanlıklarda kamu görevinden ihraç kararları ve aynı zamanda göreve iad kararları hakkında açıklamalar art arda geliyor.
 
Son açıklama Sağlık Bakanı Recep Akdağ'dan geldi.
 
Recep Akdağ, bir TV kanalında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Akdağ, Sağlık Bakanlığı bünyesindeki personelden 2 bin kişinin daha ihraç edileceğini açıkladı.
 
Daha önce 1 Eylül 2016 tarihli kanun hükmünde kararname ile 2 bin 18 personeli ihraç ettiklerini anımsatan Recep Akdağ, Başbakanlık tarafından 2 bin kişilik yeni bir ihraç listesi hazırlandığını açıkladı.
 
Recep Akdağ, alınacak yeni ihraç kararlarının önümüzdeki günlerden yayınlanacak olan yeni KHK'da yerini alacağını belirtti.
 
Sağlık Bakanlığında toplamda 8 bin personelin açığa alındığını aktaran Akdağ, bu sayıdan bazı personelin daha önce kamu görevine iade edildiklerini ve buna ek olarak 2 bin personelin daha görevlerine iade edileceklerini açıkladı.
 
Bakan Akdağ, toplamda açığa alınan 2 bin kamu personelinin kalacağını ve bunlarla ilgili de soruşturmaların sürdürüleceğini aktardı.
 
Toplamda Sağlık Bakanlığında 4 bin kamu personeli görevinden ihraç edilmiş olacak. Görevlerine iade edilecekler sonrasında da 2 bin kişi açıkta kalacak ve bunlarla ilgili değerlendirme sürecek.
 
Sonuç olarak yeni hazırlanacak olan KHK, hem kamu görevinden yeni ihraç listelerini hem de göreve iade isim listelerini barındıracak.
 
İŞTE GÖREVE İADE EDİLEN SAĞLIK PERSONELİNİN İSİM LİSTESİ
 
Kamusal Haberler
sağlık bakanlığı yeni ihraç olacak mı göreve iade recep akdağ sağlık bakanlığı ihraç kararı yeni ihraçlar olacak mı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!