Öğretmenlere FETÖ ve Bylock'tan gözaltılar ve tutuklamalar devam ediyor!

FETÖ operasyonları Türkiye genelinde devam etmektedir. Son olarak bugün yapılan operasyonlarda yine çok sayıda öğretmen gözaltına alındı.

Öğretmenlere FETÖ ve Bylock'tan gözaltılar ve tutuklamalar devam ediyor!
Öğretmenlere FETÖ ve Bylock'tan gözaltılar ve tutuklamalar devam ediyor! Admin

Türkiye’nin dört bir yanında Fethullahçı Terör Örgütü ile ilgili soruşturmalar kapsamında memurlara yönelik operasyonlar sürdürülmektedir.

 

Soruşturmaların merkezinde yine öğretmenler bulunuyor. Bugüne kadar 28 bin öğretmenin ihraç edildiği FETÖ soruşturmalarında çok sayıda öğretmen de tutuklanmıştı. Bugün gerçekleştirilen operasyonlarda da çok sayıda öğretmen gözaltına alındı ve bu öğretmenlerden bazıları da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Öğretmenlere yönelik ilk gözaltı haberi Yalova’dan geldi. Yalova’da 37 öğretmen, FETÖ operasyonuyla gözaltına alındı. Gözaltına alınan öğretmenler, sağlık kontrolü amacıyla devlet hastanesine götürüldüler.

Sakarya’da ise gözaltına alınan 25 kişiden sekizi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklanan sekiz kişiden üçünün Onur G. Ahmet T. İhsan B adlı öğretmenler olduğu açıklandı.

 

İstanbul’da ise FETÖ’de etkin olduğu iddia edilen bir öğretmen tutuklandı. Ahmet S. adlı öğretmenin bazı savcılara Bylock programını yüklediği iddia ediliyor.

 

Kahramanmaraş’ta yine FETÖ soruşturması kapsamında 4 öğretmen hakkında tutuklama kararı verildi. Gözaltına alınan 16 öğretmenden üçü savcılıktan serbest bırakıldı. Geriye kalan 13 öğretmenden 4’ü tutuklandı, dokuzu ise adli kontrol şartı getirilmek suretiyle serbest bırakıldı.

 

Karabük’te ise bir öğretmen tutuklandı. Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli olduğu belirtilen öğretmen Bekir M. Çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

 

Özellikle Bylock ve Eagle adlı programların çözülmesiyle birlikte öğretmenlerle ilgili hem tutuklama hem de kamu görevinden ihraç haberlerinin artacağı tahmin edilmektedir.

tutuklanan öğretmenler gözaltına alınan öğretmenler bylock fetö öğretmenlere ne olacak öğretmenlerin isimleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!