Kamuda yine öğretmenlere rotasyon haberi çıktı!

Her yıl öğretmenlere rotasyon geleceği yönünde birtakım haberler çıkar ve bir de bakarsınız ki gelen haberin değeri kalmamış ve alına karar değiştirilmiştir.

Kamuda yine öğretmenlere rotasyon haberi çıktı!
Kamuda yine öğretmenlere rotasyon haberi çıktı! Admin

Bugün yine öğretmenlere rotasyon geleceği yönünde bir haber basına yansıdı. NTV’de geçen kısa habere göre MEB, 2017 yılından itibaren öğretmene rotasyon uygulamasını yeniden hayata geçirecek.

 

Haberin detaylarına yer verilmemiş. Konuyla ilgili Bakanlık’tan da henüz öğretmene rotasyon haberlerini doğrulayan bir açıklama gelmiş değil.

 

Öğretmenler için rotasyon uygulanıp uygulanmayacağı sorusu Bakan İsmet Yılmaz’a 2. Eğitim Kongresi’nde soruldu. Soruyu cevaplayan İsmet Yılmaz, öğretmene rotasyon hakkında net bir cevap vermekten kaçınarak kanunlar çerçevesinde hareket ettiklerini belirtti.

 

Bakan İsmet Yılmaz, haziran ayında öğretmenlere rotasyonun gelip gelmeyeceği konusunda yaptığı açıklamada durumu değerlendirdiklerini açıklamıştı. O zaman da öğretmene rotasyon var veya yok diye net bir açıklama gelmemişti.

 

Öğretmenlere rotasyon ile ilgili 2017 yılında bir çalışmanın yapılacağı ve aynı yıl içerisinde hayata geçirileceği konuşulsa da dediğimiz gibi net bir açıklama gelmeden ve gelse bile şartlarını görmeden konu hakkında yorum yapmak sağlıklı olmamaktadır.

 

Sonuç olarak anlaşılıyor ki MEB, bu konuyla ilgili hazırlıklarını henüz tamamlamış değil ki net bir açıklama yapılmıyor. Öğretmene rotasyon konusunu Kamusal Haberler olarak takipte olduğumuzu hatırlatalım.

 

İLGİLİ HABER 

Öğretmenlere rotasyon ne zaman uygulanacak ? Rotasyon il içi mi il dışı mı olacak?

 

Kamusal Haberler

Bu haberin/analizin tüm hakları KamusalHaberler.com sitesine aittir. Bu haberi/analizi kendi sitenizde "www.kamusalhaberler.com"şeklinde aktif bir link verecek paylaşabilirsiniz.

öğretmen rotasyon son durum son dakika haberleri öğretmenlere rotasyon ismet yılmaz rotasyon uygulanacak mı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!