Kasım veya Aralık'ta 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması daha olabilir

Ekim ayında 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının gerçekleşmesinin ardından öğretmen adaylarında yeni atama beklentisi artmaya devam ediyor.

Kasım veya Aralık'ta 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması daha olabilir
Kasım veya Aralık'ta 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması daha olabilir Admin

Evet, yanlış duymadınız! Vatan'ın paylaştığı habere göre 20 yılı bitmeden Kasım veya Aralık ayı içerisinde 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılabilir.

Bilindiği gibi MEB bünyesinde FETÖ nedeniyle 28 bin öğretmen kamu görevinden ihraç edildi ve birçok öğretmen ise haklarındaki soruşturma nedeniyle açığa alındı.

Bylock ve Eagle gibi FETÖ'nün irtibat programlarının şifrelerinin çözülmesiyle birlikte kamudan yeni ihraçların da olacağı beklenmektedir. Ayrıca Hükümet yetkilileri de yeni hazırlanan KHK ile kamu kurum ve kuruluşlarında yeni ihraçların da olabileceğinin sinyalini verdi.

Vatan'da yer alan haberin ayrıntılarına göre Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Eylül ayı içerisinde ek olarak 15 bin öğretmen ataması taleplerin Maliye Bakanlığına ilettiğini açıklamıştı.

Tale edilen bu 15 binlik öğretmen atamsı talebinin Ekim ayında yapılan atamadan farklı olduğu belirtiliyor.

Zaten atama bekleyen öğretmen adaylarının da bu yönde bir talepleri sosyal medyada sürekli ön planda yer almaktadır.

Elbette yapılacka olan ek 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması, sırası gelen öğretmen adaylarını ziyasesiyle memnun edecektir. ancak şunu da belirtelim ki gerek MEB'den gerekse Hükümet'ten bugünlerde ek öğretmen ataması hakkında herhangi bir açıklama gelmediği gibi mevcut öğretmenlerin değerlendirilmesi grerktiği gibi açıklamalar bizzat Başbakann Binali Yıldıırm tarafından dile getirilmiştir.

Sonuç olarak Kamusal Haberler olarak öğretman adaylarının yanındayız ve Kasım - Aralık döneminde en az 15 bin sözleşmeli öğretmen atamasına EVET diyoruz.

yeni öğretmen ataması kasımda 15 bin atama öğretmen ataması olacak mı ek öğretmen ataması 15 bin öğretmen ataması sözleşmeli öğretmen ataması aralık 15 bin atama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!