Darbeden bir gün önce PKK'ya eylem yapmayın talimatı verilmiş!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Darbeden bir gün önce PKK'ya eylem yapmayın talimatı verilmiş!
Darbeden bir gün önce PKK'ya eylem yapmayın talimatı verilmiş! Admin

Süleyman Soylu, katıldığı bir programda darbeye ve darbecilerin PKK ile olan ilişkilerini gözler önüne seren çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ellerinde üst düzey bir PKK’lı teröristin olduğunu aktaran Bakan Soylu, bu teröristin kendilerine çok önemli bilgiler verdiğini belirtti.

PKK’lı üst düzey teröristin verdiği çok önemli bilgiyi Bakan Süleyman Soylu da Türkiye’nin ilk kez duyacağı bir gerçeği açıklıyorum, diyerek dinleyenlerle paylaştı. İşte o gerçek!

Darbeden hemen bir gece önce yani 14 Temmuz 2016 gecesi, telsizlerden PKK’lı teröristlere bir ay boyunca herhangi bir eylem yapmamaları yönünde talimat verilmiş.

15 Temmuz darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasından üç gün sonra ise yeni bir talimat gelene kadar bu eylem yapmamaları yönündeki karar geçerliğini korumuş.

Süleyman Soylu, açıklamalarının devamında ellerindeki üst düzey PKK'lı yöneticinin kimliğine ilişkin bir bilgi vermezken ülkenin hangi oyunlarla karşı karşıya olduğunu 79 milyonun bildiğini ve şeytani bir şekilde planlanan 15 Temmuz darbe girişiminin tutmasıyla birlikte sadece ülkemizin değil Türkiye'nin dışında Kerkük'üni Filistin'in ve Musul'un da ağlayacağını belirtti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun paylaştığı bu bilgi, bizlere bir kez daha DAEŞ-FETÖ ve PKK’nın aynı üst aklın ürünü ve maşası olduklarını gözler önüne sermektedir.

süleyman soylu pkk fetö üst düzey pkk lı terörist eylem yapmama talimatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)