Branş öğretmenleri için pratik ek ders hesaplama tablosu!

Özellikle mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimiz için ek ders hesabı biraz karışık bir durumdur.

Branş öğretmenleri için pratik ek ders hesaplama tablosu!
Branş öğretmenleri için pratik ek ders hesaplama tablosu! Admin

Biz de Kamusal Haberler olarak öğretmenlerimiz için ek derslerini kolayca hesaplayabilecekleri bir tablo hazırladık.

Tabloyu hazırlarken branş öğretmenlerini seçtik. Çünkü branş öğretmenlerinin ek ders ücreti hesaplaması, bazen oldukça karmaşık gelebilmektedir.

 

Öncelikle ek derslerle ilgili olarak bazı bilgiler vermek gerekiyor.

Bir branş öğretmeni, haftalık girdiği derslerin 15 saatini, aldığı maaşa karşılık olarak girmektedir. 15 saatten geriye kalan her saat, ek ders olarak hesaplanacaktır.

Sosyal kulübü veya sınıf rehber öğretmenliği olan bir branş öğretmeni, yukarıdaki ek dersi dışında haftalık olarak 2 saat daha almış olduğu ek derse ekleyecektir. Öğretmenin sosyal kulübü veya sınıf rehber öğretmenliği yoksa bu ek dersten yararlanamaz.

 

Bir diğer ek ders kalemi ise hazırlık ve planlama adı altına ödenen ek derstir. Bu ek ders ise öğretmenin girdiği her 10 saat için 1 saat olarak ödenir.

 

Haftada kaç saat derse girersem kaç saat planlana ve hazırlık ek dersi alırım?

- Haftalık olarak 30 saate giren bir öğretmen kendi ek dersine ek olarak 3 saat de planlama ve hazırlıktan alır.

- Haftalık olarak 20-29 saat arası derse giren öğretmen ise yine kendi ek dersine ek olarak haftada 2 saat planlama ve hazırlık ek dersi alır.

- Haftalık olarak 10-19 saat arası derse giren öğretmen kendi ek dersine ek olarak haftada 1 saat planlama ve hazırlık ek dersi alır.

- Haftalık 9 saat ve daha aşağı saatlerde derse giren öğretmen ise 10 saati tamamlamadığı için hazırlık ve planlama adı altında ödenen ek ders ücretini alamaz.

 

Tüm bu kalemlere ek olarak 2016 yılında ödenmeye başlanan nöbet ücreti vardır. 2016 yılı için nöbet görevi olan bir öğretmene kendi ek dersi dışında haftada 2 saat nöbet ücreti olarak ek ders ödemesi yapılır. 2017 yılında nöbet ücreti, haftalık 3 saate çıkacaktır. Nöbet görevi olmayan öğretmenler, nöbetler için ödenen ek ders ücretinden yararlanamayacaklardır.

NOT: Nöbet ücretini tabloya eklememiz durumunda değişken sayısı artacağından eklememeyi tercih ettik. Siz, kendi durumunuza göre tablodan alacağınız haftalık toplam ek ders saatine 2016 için haftalık 2 saat, 2017 yılı için haftalık 3 saat nöbet ücretini eklemeyi unutmayın.

 

İŞTE TABLOMUZ... HAFTADA KAÇ SAAT DERSE KAÇ SAAT EK DERS ALINIR?

 

2017 YILINDA EK DERS ÜCRETİ KAÇ LİRA OLACAK?

2017 YILINDA AYDA NE KADAR EK DERS ÜCRETİ ALACAĞIM?

 

KAMUSAL HABERLER / ÖZEL

 

Bu haberin/tablonun tüm hakları KamusalHaberler.com sitesine aittir. Bu haberi ve haberde yer alan görseli kendi sitenizde "www.kamusalhaberler.com" şeklinde aktif bir link verecek paylaşabilirsiniz.

ek ders hesaplama branş öğretmenleri ek ders hesaplama tablosu pratik ek ders hesaplama kolay ek ders hesaplama ek ders hesaplama 2017
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)