Öğretmenlerin 2017 yılı NET ek ders ücreti ve aylık NET ek ders ücret tablosu

2017 yılında Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere memur maaşları zamlanacak ve bu zamdan öğretmenlerin ek ders ücretleri de nasibini alacak. Peki, 2017 yılı net ek ders ücreti ne kadar olacak? Öğretmenler, haftalık kaç saat ek derse aylık ne kadar ek ders ücreti alacaklar?

Öğretmenlerin 2017 yılı NET ek ders ücreti ve aylık NET ek ders ücret tablosu
Öğretmenlerin 2017 yılı NET ek ders ücreti ve aylık NET ek ders ücret tablosu Admin

Daha önce branş öğretmenlerimiz için kafa karıştırıcı olan Haftalık Ek Ders Ücreti Hesaplama Tablosunu hazırlayıp sizlerle paylaşmıştık.

 

Branş Öğretmenleri Haftalık Ek Ders Ücreti Hesaplama Tablosu İçin TIKLAYIN

 

Bu defa hazırladığımız ek ders ücretiyle ilgili pratik tablomuz, öğretmenlerin 2017 yılı Ocak-Haziran ve Temmuz-Aralık dönemlerinde ellerine geçecek aylık NET ek ders ücreti hesabını içeriyor.

2017 yılının ilk yarısı olan Ocak-Haziran dönemlerinde ek ders ücreti NET 11,33 TL olarak ödenecek.

2017 yılının ikinci yarısı olan Temmuz-Aralık döneminde ise memur maaşlarına gelecek olan yeni zamla birlirlikte ek ders ücreti NET 11,68 TL olarak ödenecek.

​Tabloyu hazırlarken 2017 yılının NET ek ders ücretlerini kullanarak aylık NET ek ders ücretlerini hesapladık.

 

Öğretmenler, tabloda haftalık olarak girdikleri ders saatlerinden hareketle haftalık ek ders saatlerine ulaşacaklar. Oradan da bir ayda ellerine geçecek NET ek ders ücretini görebilecekler.

 

Ücretler, bir ayda 4 hafta olduğu varsayılarak hesaplanmıştır. Artık veya eksik günlerin varlığı (ayın 31 çekmesi, bir günün diğer aya sarkması, bir hafta içinin 4 güne denk gelmesi gibi durumlar) elbette bu hesaplamada bazı değişikliklerin olmasına neden olacaktır.

 

Bu tablo, vergi dilimi yüzde 15 olan öğretmenler için hesaplanmıştır. Özellikle 2017 yılının ikinci yarısının başlangıcı olan Temmuz ayından itibaren yüzde 20 oranındaki vergi dilimine giren öğretmenlerin ek derslerinde tabloda verdiğimiz ücretten belirli oranlarda düşüşler meydana gelecektir. 

 

ÖĞRETMENLERİMİZE MÜJDE!

Ek Ders Hesaplama Programımız Yayında! 2016 ve 2017 Yılı Aylık Ek Ders Ücretinizi Ek Ders Hesaplama Aracımız İle Hesaplayın!
 

EK DERS HESAPLAMA PROGRAMI 2017 TIKLAYIN

 

KAMUSAL HABERLER

Bu haberin/tablonun tüm hakları KamusalHaberler.com sitesine aittir. Bu haberi ve haberde yer alan görseli kendi sitenizde "www.kamusalhaberler.com" şeklinde aktif bir link verecek paylaşabilirsiniz.

2017 ek ders ücreti 2017 ek ders hesaplama aylık ek ders hesaplama ek ders ücreti hesaplama ek ders nasıl hesaplanır 2017 ek ders kaç lira branş öğretmeleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!