15 Temmuz gecesi köprüde sniper efsane çıktı!

Unutmayacağımız bir gece olan 15 Temmuz darbe girişiminin üzerine 4 ay geçti ancak hala gün yüzüne çıkmamış gerçekler, bu gerçeklerle ilgili de yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor.

15 Temmuz gecesi köprüde sniper efsane çıktı!
15 Temmuz gecesi köprüde sniper efsane çıktı! Admin

15 Temmuz gecesi eski adıyla Boğaziçi Köprüsü'nde halkımızın dirayeti, vatan aşkı ve şehadet emeli, bir destan olarak akıllarda kalacaktır. Bunun ilk adımı da köprünün adının 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak değiştirilmiştir.

 

O gece orada yaşananlarla ilgili çok şey anlatıldı ancak ortaya atılan öyle bir iddia vardı ki kan dondurucu nitelikteydi! O iddia, köprünün en üstünde bir sniper'ın insanların üzerine kurşun yağdırdığı ve birçok kişinin ölümüne sebep olduğuydu.

 

Bunu destekleyici mahiyette paylaşılan bir fotoğraf vardı ki gerçekten de sanki köprüyü tutan dev demirlerin en üstünde bir insa silüeti görünüyor gibiydi.

İşte o fotoğraf!

 

 

Köprüde bir sniper var mıydı yok muydu?

İşte bu sorunun cevabı aylar sonra ortaya çıktı. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan Meclis'te darbe girişimini araştırmak amacıyla kurulan komisyona bilgi verdi.

 

Çalışkan köprüdeki sniper ile ilgili sorulan soru üzerine o gece köprüde bir sniper olduğu yönündeki iddiaların tamamen bir şehir efsanesi olduğunu açıkladı. Köprüde sallandığı iddia edilen şeyin (yukarıdaki fotoğraftan bahsediyor) sniper olmadığını vurguladı.

 

​Tabiki bu açıklama, elbette o gece yaşanan acıları, çekilen sıkıntıları, kaybedilen canları geri getirmeyecektir ancak efsanelere de çok fazla inanmamak gerektiğini gösteren önemli bir açıklamadır.

boğaziçi köprüsü sniper köprüde sniper mustafa çalışkan darbe sniper 15 temmuz sniper
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)