Taşerona kadro ile ilgili son haberler nelerdir?

Taşeron şirketleri bünyesinde çalışan işçiler, uzun zamandan beri kadro beklemektedirler. Peki taşerona kadro ne durumda? Konuyla ilgili son haberler, gelişmeler nelerdir?

Taşerona kadro ile ilgili son haberler nelerdir?
Taşerona kadro ile ilgili son haberler nelerdir? Admin

Taşeron olarak çalışan işçilerin kadroya alınması, uzun bir süredir Hükümet'in gündeminde olsa da bu konuda bir türlü ilerleme kaydedilemedi. Taşerona kadro uygulaması, elbette olacak ancak ne zaman ve ne şekilde olacağı konusunda çalışmaların yürütüldüğü haberleri gelmeye devam ediyor.

 

Taşerona kadro ile ilgili son günlerde hem Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan hem de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan açıklamalar geldi.

 

Naci Ağbal, taşerona kadro ile ilgili çalışmaların devam ettiğini, çalışmaların belirli bir noktaya gelmesi halinde gerekli açıklamanın yapılacağını vurguladı.

 

Mehmet Müezzinoğlu ise kamu personeli reformunu ilerleyen 3-4 ay içierisinde gündeme alabilmeleri durumunda taşerona kadro düenlemesini de kamu personeli reformunun içerisine alacaklarını vurguladı.

 

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun açıklamaları, en az 3-4 ay sonrasını işaret etmektedir. Tabi 3-4 ay sonra kamu personeli reformu ele alınmaya başlarsa taşerona kadro verilmesiyle ilgili düzenleme de bunun içerisinde olacak. Dolayısıyla bu açıklamalardan hareketle taşeron işçilerine kadro işinin daha da uzun süreceğini kestirmek zor olmasa gerek.

taşerona kadro ne durumda taşerona kadro ne zaman taşeron işçilere kadro son haberler taşerona kadro verilecek mi taşerona kadro var mı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!