Okullardaki ders kitabı eksiklikleri devam etmektedir

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ders kitaplarıyla ilgili yaptığı açıklamada 31 Ekim itibariyle ders kitaplarındaki eksikliklerin tamamlanacağını söylemişti.

Okullardaki ders kitabı eksiklikleri devam etmektedir
Okullardaki ders kitabı eksiklikleri devam etmektedir Admin

Bu yaz mevsimi, bütün Türkiye açısından çok önemli ve asla unutulmayacak bir yaz oldu. 15 Temmuz darbe girişimi, ülkede birçok kamu kurum ve kuruluşlarında radikal kararların alınmasına neden oldu.

 

Milli Eğitim Bakanlığı, sonuçları itibariyle 15 Temmu darbe girişiminden en çok zarar göre kurumlardan birisi oldu. 30-31 bin öğretmen kamudan ihraç edildi. 12 bin civarında öğretmen de açığa alındı. Tüm bunların yanı sıra darbe girişimi ve sonrasında başlatılan FETÖ operasyonlarından okullarda okutulan ders kitapları ve öğrenci çalışma kitapları da nasibini aldı.

 

Okullarda okutulan ders kitapları ve öğrenci çalışma kitaplarındaki eksiklikler henüz tam olarak giderilmiş değil. Belirli aralıklarla eksik olan kitaplar gelmeye devam etse de yüze 100 oranına eksikliklerin giderildiği söylenemez.

 

Ders kitaplarının PDF ortamında yayınlanmış olduğu MEB tarafından paylaşıldı ancak PDF ortamında yayınlanan kitapların kullanımı uygulamaya dönük düşünüldüğünde kolay olmamaktadır.

 

Ders kitabı içeriklerini akıllı tahtadan yansıtmak, des kitabı sayfalarını her derste birçok öğrenciye fotokopiyle çoğaltmak ciddi bir emeği ve masrafı gerektirmektedir. Bu nedenle okullarda eksik olan ders kitaplarının tamamlanmasıyla ilgili süreç hızlandırılmalı ve eksik ders kitapları, öğrenci çalışma kitapları ve öğretmen kılavuz kitapları bir an önce tamamlanmalıdır.

 

DERS KİTAPLARININ PDF DOSYASI İÇİN TIKLAYIN

eksik ders kitapları ne zaman gelecek ders kitabı eksikliği okullarda eksik ders kitapları eksik ders kitapları pdf
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)