Suriyelilere Türkçe öğretimi 4 bin 200 öğretmen alımı branş ve il bazında kontenjan listesi!

MEB, Suriyeli öğrencilere Türkçe öğretmek amacıya geçici olarak 4 bin 200 öğretmen alımı yapacak. Yapılacak olan 4 bin 200 öğretmen alımının hangi illere ve hangi branşlara yapılacağıyla ilgili kontenjanlar yayınlandı.

Suriyelilere Türkçe öğretimi 4 bin 200 öğretmen alımı branş ve il bazında kontenjan listesi!
Suriyelilere Türkçe öğretimi 4 bin 200 öğretmen alımı branş ve il bazında kontenjan listesi! Admin

Milli Eğitim Bakanlığı, Suriyeli öğrencilerin eğitim sistemimize uyumunu sağlamak amacıyla onlara Türkçe öğretmek için adım attı. Bu kapsamda geçiçi bir süreliğine 4 bin 200 öğretmen ataması yapılacak.

 

Öğretmen alımı; Türkçe öğretmenleri, Sınıf öğretmenleri ile Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinden yapılacak. Bu adaylar ihtiyacı karşılayamazlarsa Fen Edebiyat Fakültesinin ilgili bölümünden mezun olup Pedagojik Formasyon belgesine sahip olan adaylar arasından görevlendirme yapılabilecek.

 

Başvuracak adaylarda aranan şartlar bölümüne ise ilk kez FETÖ/PDY ve PKK ilgili detaylar da yer aldı. Maddelere göre başvuracak adayların, FETÖ/PDY kapsamında ihraç edilen öğretmenlerden olmaması gerekiyor. Ayrıca FETÖ/PDY ile ilgili herhangi bir soruşturma geçirmemesi ve adli - idari bir ceza almamış olması gerekiyor. Yine adayın PKK ile de herhangi bir ilişkisinin bulunmaması da şartlar arasında yer alıyor.

 

4 bin 200 öğretmen alımı için başvurular 08-10 Kasım 2016 tarihleri arasında İl MEM'lere hbogm.meb.gov.tr sitesi üzerinden elektronik ortamda yapılacak. 

 

Alımlarda sözlü sınav da uygulanacak. Atanan öğretmenlerle 1 yıl sözleşme imzalanacak ve sözleşme en fazla 1 yıl daha uzatılabilecek. İki yılın sonunda ise sözleşme kendiliğinden sona erer.

 

ATAMA KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

 

4200 öğretmen alımı suriyelilere türkçe öğretimi 4 bin 200 öğretmen ataması atama kontenjanları atama yapılacak iller atama şartları nelerdir başvuru tarihleri ne zaman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sosyolog     2016-11-09 Milli eğitim bakanlığına gidip tekrar bir başvuru yapmamız gerekiyor mu acaba ? Editör Notu: Detaylar, haberimizde yer alan atama kılavuzunda yer almaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!