Açığa alınan öğretmenlere ne olacak? Ceza alacaklar mı?

Kamu görevinden ihraç edilen öğretmenlerin dışında hala Türkiye genelinde birçok öğretmen açıkta beklemektedir. Peki, açıkta bekleyen öğretmenlerin durumu ne olacak? Göreve iade edilecekler mi? İşte son haberler...

Açığa alınan öğretmenlere ne olacak? Ceza alacaklar mı?
Açığa alınan öğretmenlere ne olacak? Ceza alacaklar mı? Admin

PKK ile irtibatlı oldukları iddiasıyla açığa alınan 11 bin 500 öğretmenden ihraç edilen veya göreve iade edilenler dışında hala açıkta bekleyen öğretmenlerle ilgili Sabah Gazetesi'nden Safure Cantürk'ün yaptığı habere göre bu öğretmenler hakkında eylemlerine göre cezalar verilecek.

 

Açığa alınan bu öğretmenlerden yapılacak soruşturma neticesinde çocukları hendeklere yönlendiren veya dağa çıkmalarına destek olan öğretmenler kamudan ihraç edilecekler. Nitekim 29 Ekim tarihli 675 sayılı KHK ile yapılan ihraçlar arasında PKK ile ilişkili oldukları iddiasıyla açığa alınan öğretmenlerden bazılarının da ihraç edildiği biliniyor. Tabi bu öğretmenlerin hangi gerekçeyle ihraç edildikleri konusunda bir açıklama yapılmış değil.

 

Terör örgütü PKK'nın baskısıyla okula gitmeyen, eğitim ve öğretim faaliyetlerini aksatan öğretmenlere yer değişiklik ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda tanımlanan çeşitli disiplin cezaları uygulanacak.

 

Terör örgütünün tehditleriyle eyleme katılan öğretmenlere ise yer değişikliğiyle kıdem durdurma gibi cezalar verilebilecek.

 

SON HABERLER

Açığa alınan öğretmenlere il dışına tayin çalışması yok!

Açığa alınan öğretmenler çok kısa sürede göreve iade edilecekler

 

AÇIĞA ALINAN ÖĞRETMENLERLE İLGİLİ DAHA FAZLA HABER İÇİN TIKLAYIN

 

 

açığa alınan öğretmenler öğretmenlere ne olacak göreve ne zaman dönecekler ceza alacaklar mı ihraç edilecek mi son haberler gelişmeler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Celal Kılıç     2016-11-06 MEB Merkez teşkilatındaki fetöcü daire başkanı, şube müdürleri, müsteşar yardımcısı hala görevde. MEB de yılanın başı durumundaki çıbanbaşı fetöcü daire başkanı ( kime sorulsa gösterir daire başkanı CK yı) hala görevde durduğu sürece kimse MEB de gerçekten fetö temizliği yapıldığına inanamaz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!