Bylock yükleyen FETÖ'cü kabul edilecek

15 Temmuz darbe girişiminin ardından adını sıkça duyduğumuz Bylock ile ilgili hazırlanan ilk iddianame tamamlandı. Bylock ile ilgili yeni haberler ve bilgiler var!

Bylock yükleyen FETÖ'cü kabul edilecek
Bylock yükleyen FETÖ'cü kabul edilecek Admin

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan FETÖ iddianamesi mahkemece kabul edildi ve Bylock ile ilgili önemli detaylar da ortaya çıkmış oldu.

 

İddianameye göre Bylock indiren kişilerin FETÖ üyesi oldukları konusunda kesin bir görüş birliği var. Bunun nedeni ise Byock'un isteyen her kişinin indirip kullanabileceği bir program olmamasıdır. Bylock'u kullanabilmek için karşılıklı olarak bir onay koduna ihtiyaç duyulduğu belirlendi. 

 

Yani Bylock'u indiren kişiler birbirleriyle yazışmak için kendilerine ait onay kodunu karşılarındaki kişiyle paylaşmadıkça ve karşıdakinin onay kodunu da kendi telefonuna girmedikçe görüşme yapılamıyor. İşte bu da Bylock kullanan kişilerin FETÖ üyesi olduklarının ispatı olarak kabul ediliyor.

 

İddianamede yer alan detaylara göre Bylock kullanan kişiler, kendi isimleriyle değil belirli kod numaralarıyla kayıtlı bulunuyorlar. Yine yönetici durumunda olan kişilerin onayı alınmadan Bylock programı her telefona da yüklenmiyor. Kendisinde Bylock bulunan kişi, üst yöneticilerden onay almış anlamına geliyor. 

 

Bylock kullanıcıları ise ü renk olarak sınıflandırılmış durumdalar. Kırmızı kullanıcılar, Bylock'u aktif olarak kullanıyorlar. Turuncu renkli kullanıcılar ise belirli aralıklarla kullananlar olarak nitelendirilirken mavi kullanıcılar ise Bylock'u sık kullanmayanlar olarak sınıflandırılmış.

 

Programın yanlışlıkla indirilmesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil. Bylock için özel bir sunucu kullanılmış ve FETÖ mensuplarına da bu sunucu üzerinden dağıtılmış. Ayrıca Aralık 2014'ten itibaren ise bir yazılım eklenerek güncellenmiş. 

 

bylock bylock yükleyenler bylock yükleyen kişiler fetö iddianame
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!