Açığa alınan öğretmenler, memurlar hızla göreve iade edilmelidir!

Açığa alınan öğretmen ve memurlardan hala göreve iade edilmeyi bekleyenler var. Türk-Eğitim-Sen Genel Başkanı açığa alınan ve ihraç edilen memurlar ve öğretmenler hakkında açıklamalarda bulundu.

Açığa alınan öğretmenler, memurlar hızla göreve iade edilmelidir!
Açığa alınan öğretmenler, memurlar hızla göreve iade edilmelidir! Admin

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan İsmail Koncuk, açığa alınan öğretmenler ve memurlarla ilgili sürecin yavaş işlemesiyle ilgili sitem etti.

 

Suçsuz olan öğretmenlerin ve diğer memurların bir an önce göreve iade edilmeleri gerektiğini vurgulayan Koncuk, Bakanlıların kriterleri mutlaka yeniden gözden geçirmeleri gerektiğini belirtti.

 

İsmail Koncuk, bylock kullandığı belirtilen ancak  kendi adına kayıtllı olan telefonu başkasının kullandığını ispat edilen memurların olduğunu ve bunların göreve iadesi için neyin beklendiğini sordu.

 

İşte İsmail Koncuk'un açığa alınan öğretmen ve memurlarla ilgili yaptığı son açıklamalar...

 

Açıkta bekleyen ve suçsuz olduğu anlaşılan bir çok memur ve öğretmen bulunmaktadır. Açığa aceleyle alanlar iade etmekte neden bu kadar yavaş?

 

Başta MEB olmak üzere, tüm kurum ve kuruluşlarda açıkta bekleyen ve suçsuzluğu anlaşılan kişilerin göreve iadesinde hızlı davranılmalıdır.

 

Kriterler mutlaka yeniden gözden geçirilmeli ve hakkaniyetli bir uygulama ortaya konulmalıdır. Bakanlar ve valiler neyi beklemektedir?

 

Mesela bylock sebebiyle açığa alınmış ancak kendisine ait numarayı başkasının kullandığını ispatlamış insanlar için daha ne beklenebilir? Bu konularda uygulama birliğini Başbakanlık sağlamalıdır. Hala uygulama ile ilgili bir Başbakanlık genelgesi bulunmamaktadır.

 

Marifet, gereksiz yere açığa alma işlemini uzatmak değil, doğruyu yaparak varsa bir haksızlığı hızla ortadan kaldırabilmektir. Adalet budur.

 

Benzeri haksızlık ihraçlarda da yaşanmaktadır. Şu ana kadar khk ile sadece 35 kişinin iadesi işlerin ağır aksak yürüdüğünün net bir delilidir.

 

Bilhassa üniversitelerde husumete dayalı açığa alma ve ihraç işlemleri yapıldığı çok açıktır. Bu konuda Hükümet gerekli tedbirleri almalıdır.

 

Yetkililer bazı üniversiteleri kişilerin verdiği dilekçe ve belgeler doğrultusunda değerlendirmeli ve işi sulandıranlar cezalandırılmalıdır.

 

Kamu Haberleri

açığa alınan öğretmenler açığa alınan memurlar ihraç edilen memurlar son durum nedir ne olacaklar göreve iade ismail koncuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!