Kamudan yeni ihraçlar olacak mı? İşte son haberler!

Kanun hükmünde kararnameler ile kamuda görevli memurlara ilişkin ihraç kararları verilmişti. Peki, yeni ihraç listeleri olacak mı?

Kamudan yeni ihraçlar olacak mı? İşte son haberler!
Kamudan yeni ihraçlar olacak mı? İşte son haberler! Admin

Kamudan ihraç edilen memurlarla ilgili haberlerin ardı arkası kesilmezken yeni ihraçların olup olmayacağı merak konusu olmayı sürdürüyor.

 

FETÖ üyelelerinin Bylock programı üzerinden iletişim kurduklarıyla ilgili birçok haberi sizlerle paylaşmıştık. Gelen son haberlere göre MİT, Bylock kullanım ile ilgili binlerle ifade edilen isimlere ulaşmış durumda! Zaten hemen hemen her gün yeni Bylock operasyonu haberleri de gelmeye devam ediyor. 

 

Edinilen bilgilere göre Bylock kullanıcı sayısı tam 215 bin! Atılan mesaj sayısı ise neredeyse 20 milyon! İşte MİT'in atılan bu mesajların önemli bir kısmını deşifre ettiği belirtiliyor.

 

MİT tarafından tespit edilen kişilerin listeleri, ilgili kurumlara gönderildiğinde kamuda büyük bir tasfiye operasyonunun başlayacağı konuşuluyor. Özellikle Bylock ile ilgili İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan ve mahkeme tarafından kabul edilen iddianamede Bylock kullananların FETÖ'cü olarak kabul edildiklerini haberleştirmiştik. (TIKLAYIN)

 

Bylock kullanan kişiler FETÖ'cü olarak kabul edileceklerine göre MİT tarafından paylaşılacak listelerden hareketle bu kişiler arasında memur olanların kamudan ihraç edilecekleri ve dolayısıyla yeni ihraç listelerinin de yeni bir KHK ile yayınlanacağı olası görünüyor!

 

Kamusal Haberler / ÖZEL

Bu haberin/analizin tüm hakları KamusalHaberler.com sitesine aittir. Bu haberi/analizi kendi sitenizde "www.kamusalhaberler.com" şeklinde aktif bir link verecek paylaşabilirsiniz.

 

yeni ihraç listeleri yeni ihraçlar olacak mı bylock ihraç bylock ihraçları yeni khk ihraç listesi yeni khk çıkacak mı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)