TSK'da çalışan sivil memurlar kirli sakal bırakabilir mi?

Kılık ve kıyafet yönetmeliğine değişiklik yapıldı ancak bu değişiklik bazı bazın organlarında memurların kirli sakal bırakabilecekleri yönünde haberleştirildi ancak...

TSK'da çalışan sivil memurlar kirli sakal bırakabilir mi?
TSK'da çalışan sivil memurlar kirli sakal bırakabilir mi? Admin

Kılık kıyafet yönetmeliğinde yapılan değişiklik, TSK'daki sivil memurlara kirli sakal bırakma özgülüğü tanımamaktadır.

 

Yapılan değişiklikle TSK'da çalışan sivil bayan memurlara başörtüsü takma özgürlüğü getirilmiştir. Yapılan yönetmelik değişikliğiyle da TSK'da çalışan sivil memurların kıyafet yönünden TSK tarafından çıkarılan yönetmeliğe değil de kılık kıyafet ile genel yönetmeliğe tabi olacakları anlamına gelmektedir. 

 

Yönetmelik değişikliğiyle birlikte erkek memurlara sakal bırakma özgürlüğünün getirildiği yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır.  Çünkü yönetmelikte geçen ifade memurun her gün sakal traşı olması yönündedir. Kılık ve kıyafetlerle ilgili yönetmeliklerde memurlar ilgili "Erkek memurlar sakal veya kirli sakal bırakabilir" gibi bir ifade yer almamaktadır.

 

Kamusal Haberler / ÖZEL

Bu haberin/analizin tüm hakları KamusalHaberler.com sitesine aittir. Bu haberi/analizi kendi sitenizde "www.kamusalhaberler.com" şeklinde aktif bir link verecek paylaşabilirsiniz.

memur sakal bırakabilir mi tsk sivil memuru tsk bayan memur tsk sivil memur başörtüsü memur kirli sakal tsk sivil memur kılık kıyafet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)