Yusuf Tekin açığa alınan öğretmenler hakkında açıklama yaptı

Açığa alınan öğretmenler haber kaynaklarını sürekli takip ederek bilgi sahibi olmak istemektedirler. Biz de Kamusal Haberler olarak açığa alınan öğretmenler ile ilgili tüm haberleri sizlere aktarmayı sürdürüyoruz.

Yusuf Tekin açığa alınan öğretmenler hakkında açıklama yaptı
Yusuf Tekin açığa alınan öğretmenler hakkında açıklama yaptı Admin

MEB, gerek FETÖ gerekse PKK ile ilişkili olduğu iddiasıyla toplamda 16 bin 688 öğretmeni, haklarındaki soruşturma tamamlanana kadar açığa aldı.

 

Açığa alınan öğretmenlerden şu ana kadar 6 bin 474 öğretmen göreve iade edilirken birçok öğretmen ise göreve iade edilmeyi beklemektedir.

 

Açığa alınan öğretmenlerin ne zaman göreve iade edileceği konusu, MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'e de soruldu. Yusuf Tekin, yapılan işlemlerin titizlikle sürdürüldüğünü belirtirken açığa alınan öğretmenlerle ilgili soruşturmanın sürdüğünü söyledi. Tekin, konuşmasının devamında özellikle PKK ile ilgili açığa alınan öğretmenler hakkındaki soruşturmalarda sona gelindiğini belirtti.

 

Açığa alınna öğretmenlerle ilgili CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı'nın açıklamalarını da sizlere iletmiştik. Hilmi Yarayıcı da MEB yetkiliileriyle yaptığı görüşmelerde, açığa alınan öğretmenlerin yakın zamanda göreve iade edileceklerini söylemişti. 

 

Sonuç olarak bu açıklamalardan hareketle -tahminimizce- açığa alınan öğretmenlerle ilgili göreve iadelerin 1-2 hafta içerisinde başlayabileceğini söyleyebiliriz. Ancak bu öğretmenler hakkındaki işlemin nasıl tesis edileceğini elbette resmi açıklamalarla birlikte göreceğiz.

 

DAHA FAZLA AÇIĞA ALINAN ÖĞRETMENLER HABERİ

Kamudan kaç öğretmen açığa alındı, ihraç edildi? İşte güncel rakam!

Açığa alınan öğretmenler, memurlar hızla göreve iade edilmelidir!

Açığa alınan öğretmenlere il dışına tayin çalışması yok!

Açığa alınan öğretmenler çok kısa sürede göreve iade edilecekler

Öğretmenlere rotasyon ne zaman uygulanacak ? Rotasyon il içi mi il dışı mı olacak?

Açığa alınan öğretmenlere ne olacak? Ceza alacaklar mı?

 

Kamu Haberleri

yusuf tekin açığa alınan öğretmenler yusuf tekinin açıklaması öğretmenlere ne oalcak açığa alınanlar göreve iade ne zaman ne zaman dönecek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!