İsmail Koncuk sözleşmeli öğretmenlerin sendika üyeliği hakkında açıklama yaptı

Türk-Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, bazı sendikacıların sözleşmeli öğretmenleri "sözleşme yenilememe" tehdidiyle korkuttuklarını açıkladı.

İsmail Koncuk sözleşmeli öğretmenlerin sendika üyeliği hakkında açıklama yaptı
İsmail Koncuk sözleşmeli öğretmenlerin sendika üyeliği hakkında açıklama yaptı Admin

İsmail Koncuk, konu hakkında Twitter'dan açıklamalarda bulundu. İşte Koncuk'un açıklamaları...

 

Soytarılar yine sahnede. Şeref, haysiyet yoksunu bazı yerel sendika temsilcilerinin sözleşmeli öğretmenleri tehdit ettikleri anlaşılmaktadır.

 

Bu ahlaksızlar, sözleşmeli öğretmenlerin kendilerine üye olmamaları halinde, sözleşmelerinin uzatılmayacağı yalanını söylemektelermiş.

 

Bunlar geçmişte aynı yalanı stajyer öğretmenlere de uygulamış ve pek çok insanı korkutarak üye yapmışlardır. İddiaları asla doğru değildir.

 

Türk Eğitim Sen'e geçen yıllarda üye olup Stajyerliği kalkmayan tek bir öğretmen bulunmamaktadır. Sözleşmeli öğretmenler bunlara inanmasınlar.

 

Sözleşmeli öğretmenler bu tür yalan ve tehditle kendilerini üye yapmaya çalışanlar kim olursa olsun korkmadan yüzlerine tükürmelidir.

 

Bu adamların tüm tehditleri fos olduğu kadar, Türk Ceza Kanunun 118. Maddesine göre 3 yıla kadar hapis cezasını gerektiren bir suçtur.

 

Böylesine alçakça bir tehditle karşılaşanlar sendikamıza yazılı olarak Türk Eğitim Sen olarak mazlumun yanındayız.

 

Birkaç kendini bilmez istisna, taşra teşkilatları ve MEB merkez teşkilatı bu şerefsizliği destekleyecek bir tutum içinde olmayacaklardır.

 

Adı sendika ya da başka bir şey, kim ve ne olursa olsun artık bu şerefsizce yaklaşımlara ne memur ne de öğretmen kimse fırsat vermemelidir.

 

Oluşturdukları korku ikliminden yıllardır bir vampir gibi beslenen bu asalaklara göz yummak, kamuda kirlenmeye açık destek vermek demektir.

 

Kamusal Haberler

sözleşmeli öğretmen tehdit ismail koncuk sözleşmeli öğretmenler sendika üyeliği sözleşme süresi ismail koncuk açıklamaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!