Bylock kullanan memurlar, öğretmenler kaç yıl hapisle yargılanacak?

FETÖ üyelerinin iletişimde kullandıkları Bylock ile ilgili he gün yeni haberler ve bilgiler gelmeye devam ediyor.

Bylock kullanan memurlar, öğretmenler kaç yıl hapisle yargılanacak?
Bylock kullanan memurlar, öğretmenler kaç yıl hapisle yargılanacak? Admin

Bylock, darbe girişiminin sonrasında hemen her gün duyduğumuz kelimeler arasına girmiş durumda. MİT ve istibarat birimlerinin araştırmaları neticesinden 215 bin Bylock kullanıcısının tespit edildiği ve kamuda yeni tasfiyelerin olabileceğini kamu haberi olarak sizlere aktarmıştık. (TIKLAYIN)

 

Bunların yanı sıra Bylock kullanan kişilerin FETÖ üyesi olarak kabul edileceği noktasında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı iddianameye ilişkin bilgileri de sizlerle paylaşmıştık. (TIKLAYIN)

 

Bylock kullandığı tespit edilen kişiler, memurlar, öğretmenler ve diğer çalışanlar kaç yıl ceza ile yargılanacaklar? 

FETÖ'nün merkezi ve ilk başladığı yer olarak bilinen İzmir'de Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ soruştrumasında Bylock kullananlarla ilgili Savcılığın hapis cezası talep ettiği bildirildi.

 

Savcılık tarafından, tutuklu bulunan sanıklarla ilgili Bylock üzerinden sıkça yazıştıkları, FETÖ lehine faaliyette bulundukları ve silahlı terör örgütüne üye oldukları yönünde suçlamalar yöneltildi. Bu suçlamalarla tutuklu olarak yargılanan kişiler hakkında 5 ila 10 yıl arası hapis cezası talep edildi. Zaten İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Bylock kullanan kişilerin FETÖ üyesi olduklarının net bir şekilde ortada olduğuna, hazırlanan iddianamede yer vermişti.

 

Sonuç olarak İzmir'de yürütülen soruşturma baz alındığında Bylock kullanan memurlar, öğretmenler ve siviller hakkında 10 yıla kadar hapis istenmektedir.

 

Kamusal Haberler

bylock kullananlar bylock kullanan memurlar ne kadar ceza alacaklar alacakları ceza bylock cezası bylock kullanmanın cezası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)