Kasımda veya şubatta öğretmen ataması olacak mı?

Öğretmen adayları, öğretmen ataması haberlerini heyecanla beklemektedirler ancak gelen bilgiler öğretmen ataması ihtimallerini azaltıyor.

Kasımda veya şubatta öğretmen ataması olacak mı?
Kasımda veya şubatta öğretmen ataması olacak mı? Admin

Ekim ayında 15+5 bin sözleşmeli öğretmen ataması gerçekleşirken öğretmen adaylarından Kasım veya Aralık aylarında bir öğretmen atamasının daha yapılması konusunda oluşan yüksek bir beklenti var.

 

Öğretmen atamaları hakkında son haberler, en azından 2016 yılı bitmeden herhangi bir öğretmen atamasını yapılmayacağı yönündedir.

 

Öğretmen atamasının olmayacağı yönündeki son haberlerin kaynağı ise CHP Milletvekili Ceyhun İrgil'dir.

 

Ceyhun İrgil, Twitter hesabından paylaştığı açıklamasında MEB'in ve Maliye'nin herhangi bir öğretmen ataması yapmaya niyetlerinin olmadığını açıkladı.

 

İrgil, bizzat Maliye Bakanı Naci Ağbal ile görüşme fırsatı bulduğunu, şubat ayında bir öğretmen atamasının gelenek olduğunu ve öğretmen adaylarının en azından şubatta öğretmen atamasının yapılmasını beklediklerini söyledi. Ancak Maliye Bakanı'nın kendisine planlamalarında öğretmen atamasının olmadığını ve devletteki kadrolara atamaların kısıtlanacağını söylediğini belirtti.

 

Yorumumuz, 2016 yılı içerisinde bir atamanın daha yapılmayacağı yönündedir ancak Şubat 2017'de öğretmen atamasının yapılacağı yönündedir. Bu yorumumuzu destekleyen şey ise Bakan İsmet Yılmaz'ın 15 Haziran 2016 tarihinde yaptığı açıklamadır.

 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın açıklamalarında öğretmen atamalarında sözleşmeli öğretmenliğe dönüldüğü ve atamaların şubat ayında yapılacağını söyledi.

 

İşte CHP Milletvekili Ceygun İrgil'in açıklamaları...

 

Kamusal Haberler

şubatta atama olacak mı öğretmen ataması ne zaman kasımda atama olacak mı ceyhun irgil öğretmen ataması olacak mı şubat öğretmen ataması 2017
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)