Yeni ihraçlar olacak mı? İşte Başbakan'ın açıklamaları!

Kamuda devam eden FETÖ soruşturmalarıyla memurların aklına gelen ilk soru ise kamuda yeni ihraçların olup olmayacağı sorusudur.

Yeni ihraçlar olacak mı? İşte Başbakan'ın açıklamaları!
Yeni ihraçlar olacak mı? İşte Başbakan'ın açıklamaları! Admin

Yeni KHK'lar ile yeni ihraçların muhtemel olduğunu sizlere daha önceki haberlerimizde aktarmıştık.

 

Bugün Başbakan Binali Yıldırım'ın yaptığı açıklamalar kamuda memurlardan veya öğretmenlerden yeni ihraçların olabileceği yönündedir. Çünkü devletin zirvesine göre FETÖ ile mücadele henüz bitmemiştir.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın OHAL'in devamıyla ilgili yaptığı açıklamalar da FETÖ mücadelesinin tam olarak tamamlanmadığını gösteriyor. 

 

Başbakan Binali Yıldırım, TİM'in İhracat Zirvesi 2016 adlı toplatısında konu hakkında açıklamalarda bulundu. Başbakan Yıldırım, kamuda yuvalanmış olan FETÖ üyelerinin tam olarak temizlenemediğini belirtti. Başbakan Yıldırım açıklamamasının devamında bürokaside, güvenlikte güçleri arasında, yargıda ve askerler arasında bu temizliğin devam ettiğini ve FETÖ üyelerinin kamudan tam olarak temizlenememesi nedeniyle de bu temizlik herakatının bir süre daha devam edeceğini vurguladı. 

 

Kamusal Haberler olarak kamudan ihraç işlemlerinin OHAL ile doğrudan başlantılı olduğunu düşünmekteyiz. OHAL kalkmadığı müddetçe kamudaki temizliğin tam olarak bitirilemediği aşikar olacaktır. OHAL olduğu müddetçe de yeni ihraç haberlerini duymaya devam edeceğiz.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın OHAL'in bitmesi hakkındaki açıklamaları

 

Kamudan yeni ihraçlar olacak mı? İşte son haberler!

 

KAMUSAL HABERLER

Bu haberin/analizin tüm hakları KamusalHaberler.com sitesine aittir. Bu haberi/analizi kendi sitenizde "www.kamusalhaberler.com" şeklinde aktif bir link verecek paylaşabilirsiniz.

yeni khk ne zaman yeni ihraçlar olacak mı başbakanın açıklamaları binali yıldırımın açıklamaları yeni khk çıkarmı yeni khk çıkacak mı yeni ihraç olacak mı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)