Köyleri boşaltılan öğrencilere burs önceliği kaldırıldı!

KYK, burs ve kredi sonuçlarını açıkladı. Açıklanan sonuçlarla ilgili de bir duyuru yayınlandı. Terörle Mücadele Kanunu kapsamında köyleri boşaltılan öğrencilere sağlanmakta olan burs önceliğin

Köyleri boşaltılan öğrencilere burs önceliği kaldırıldı!
Köyleri boşaltılan öğrencilere burs önceliği kaldırıldı! Admin

Yayınlanan duyuruya göre daha  önce terörle mücadele kanunu kapsamında köyleri boşaltılan öğrenilere tanınan bursönceliği kaldırıldı.

 

İşte KYK sitesinden yapılan o açıklama...

 

Terörle Mücadele Kanunu kapsamında köyleri boşaltılan öğrencilere sağlanmakta olan burs önceliği 29 Ekim 2016 Tarihinde Yayınlanan 676 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin YEDİNCİ BÖLÜMÜNDE, Çeşitli ve Son Hükümler Başlığı Altında yer Alan 89. MADDE ile yürürlükten kaldırılmıştır. 

 

2016/2017 eğitim-öğretim dönemi için ilk defa burs/kredi başvurusunda bulunup kurumumuza 3713 sayılı terörle mücadele kanunu kapsamında belge gönderen öğrencilerimizin bu belgeleri, ilgili öncelik kaldırıldığı için kabul edilmemiş; öğrenciler, öncelik durumu olmaksızın değerlendirmeye alınmıştır.

 

Önemli Uyarı

Söz konusu KHK’nın 90. MADDESİ uyarınca hâlihazırda Terörle Mücadele Kanunu kapsamında öncelikli olarak burs almakta olan öğrencilerin burs ödemeleri, mevzuat hükümlerine göre normal eğitim süreleri bitinceye kadar devam edecektir. Bu öğrencilerimizin ayrıca herhangi bir işlem yapmalarına gerek bulunmamaktadır.

 

KYK burs ve kredi sonuçları için TIKLAYIN

 

Kamusal Haberler

kyk burs kredi sonuçları köyleri boşaltılan öğrenciler burs önceliği terörle mücadele kanunu burs önceliği kaldırıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)