İsmet Yılmaz'ın açığa alınan ve ihraç edilen öğretmenler hakkında son açıklamaları

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas SRT kanalında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

İsmet Yılmaz'ın açığa alınan ve ihraç edilen öğretmenler hakkında son açıklamaları
İsmet Yılmaz'ın açığa alınan ve ihraç edilen öğretmenler hakkında son açıklamaları Admin

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas SRT televizyonunda gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulunuyor.

 

Yılmaz, şu ana kadar FETÖ ve PKK ile 30 bin 351 öğretmenin ihraç edildiğini ve 6 bin 161 kişi açığa alındığını söyledi. İhraçlardan hatalı olanların sayısının yüzde 1 bile olmadığını söyledi. Şu anda göreve iade için gönderdikleri kişi sayısının 31 olduğunu söyledi. Bu 31 kişinin de maruf olarak gönderildiğini belirtti. Yüzde 1 kişi için halkın yüzde 99'unun riske atılamayacağını belirtti. Tüm Bakanlıklara göre MEB ile ilgili şikayetlerin az olduğunu belirtti.

 

İsmet Yılmaz, açığa alınan öğretmenlerin göreve iade süreci hakkında herhangi bir açıklamada bulunmadı.

 

İşte Bakan Yılmaz'ın açıklamalarından satır başları

"FETÖ konusunda her gün yeni bilgiler çıkıyor. Ne zaman bitecek? Herhalde azalır diyorusunuz. Ancak yeni yeni bilgiler geliyor. Çıkan yeni bilgilerden hareketle hiç ismi geçmeyen kişiler ortaya çıkıyor. Dolasıyla da bu kişinin bu topluma hizmet vermesinin mümkün olmadığını söylüyoruz.

 

FETÖ liderinin sendika kurun dediği ve oradan verilen talimatın gereğini yerine getirdiklerini belirtti. Yargıda da bu böyle. Dosyaları blok halinde oraya gönderiyorlar ve blok halinde oyların aynı kişilere gitmesini sağladılar.

 

Dolayısıyla bu yapının sendikasına üye olursan talimat üzerine bankaya para yatırırsan listeye eklenirsin.  Kimseyi çocuğunu onların okullarına gönderdiği için ihraç etmediklerini belirtti. Diğer unsurlarında hepsinin bir araya gelmesinden sonra ilişkilerini kestik."

 

Kamusal Haberler

Bu haberin/analizin tüm hakları KamusalHaberler.com sitesine aittir. Bu haberi/analizi kendi sitenizde "www.kamusalhaberler.com" şeklinde aktif bir link verecek paylaşabilirsiniz.

ismet yılmazın açıklamaları ismet yılmazın konuşması ihraç edilen öğretmenler açığa alınan öğretmener
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mağdur yakını     2016-11-23 Sendikaya üye olursa diyorsunuz sendikayı açıp okullara bu sendikaya üye olmada sakınca yoktur yazısını millet mi gönderdi siz kimi neyle suçluyorsunuz ya ne konuştuğunuzun farkında değilsiniz siz açtınız sendikayı desteklediniz şimdi suçlu insanlarmı oldu
mağdur yakını     2016-11-23 Mağdur yok mağdur yok siz nasıl insanlarınız ya sizi Allah a havale ettik müslüman değilsiniz siz kul hakkı nedir bilmiyorsunuz insanları delilsiz keyfi attınız 2 dünyada da hakkımız haram olsun
Turan     2016-11-22 Yöneticilerimize güvenim bitti artık.
öğrenci     2016-11-19 sayın bakanım mit misin eğitim bakanımı ..bu kadar öğretmen açığı varken kasımda atama sözunuz vardı mezun olan yılardır atama bekleyen v.b gibi konulara verecek cevabınız varken bırak herkes kendi işini yapsın ne biçim sistem bu milet vekilerin ağzında duyuyoruz atama var eğitimcileri hali ne olacak siz orda varken allah aşkına sizin sisteminiz ne size olan güvenimiz bitmek uzere bilginiz olsun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)