Şubatta öğretmen ataması var mı yok mu?

Öğretmen adaylarının kafası karışık! MEB yetkililerinden gelen açıklamalar farklı olunca haliyle adayların da kafası karışmış durumda!

Şubatta öğretmen ataması var mı yok mu?
Şubatta öğretmen ataması var mı yok mu? Admin

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 15 Haziran 2016 tarihinde öğretmen atamalarıyla ilgili basına yansıyan haberlerde öğretmen atamalarını şubat aylarında yapacaklarını söylemişti.

 

Bakan Yılmaz, yeni bir uygulama başlattıklarını ve ağustosta atama yapmayacaklarını belirtmişti. Atanan öğretmenleri bir uyum sürecinden geçireceklerini vurgulayan İsmet Yılmaz, bundan sonraki öğretmen alımını da şubat ayında yapacaklarını söylemişti. 

 

O açıklamalardan sonra Ekim ayında 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılmıştı. Atanan öğretmenlerden 15 bini KPSS'yle ilk atama yoluyla, 5 bini ise dershane öğretmenleri arasındanı KPSS'siz atanmıştı.

 

Bugünlerde öğretmen adaylarında yoğun bir atama beklentisi var. Bakan İsmet Yılmaz'ın da Haziran 2015'te bahsettiğimiz haberde olduğu gibi öğretmen atamalarını artık şubat ayında yapacaklarını vurgulamasıyla öğretmen adayların Şubat 2017'yi beklemeye koyulurken bugün Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem'den gelen açıklamayla kafalar iyice karıştı.

 

Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, kendilerinin şubat ayında öğretmen ataması yapmayı pek düşünmediklerini söyledi. Bunun sebebini ise subat ayının eğitim ve öğretim faaliyetlerinin ortasında olması, öğrencilerin eğitimlerinin yarıda kalması olarak gösterdi.

 

Şimdi sonuç ne oldu, biz de bilmiyoruz!

 

Bakan İsmet Yılmaz, bundan sonraki öğretmen atamalarını şubat ayında yapmayı planladıklarını söylerken Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ise dönem ortası olması nedeniyle şubat aylarında herhangi bir öğretmen ataması yapmayı düşünmediklerini vurgulamıştır.

 

En kısa sürede yekili ağızlardan öğretmen atamalarının zamanı konusunda net bir açıklama yapılması, öğretmen adaylarının boş yere umutlanmamalarına ve zihinlerinin net olmasına vesile olacaktır.

 

Kamusal Haberler

Bu haberin/analizin tüm hakları KamusalHaberler.com sitesine aittir. Bu haberi/analizi kendi sitenizde "www.kamusalhaberler.com" şeklinde aktif bir link verecek paylaşabilirsiniz.

şubatta öğretmen ataması 2017 şubat öğretmen ataması 2017 öğretmen ataması şubat 2017 öğretmen alımı olacak mı öğretmen ataması olacak mı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!