FETÖ, 22 Kasım'da ne yapacak? Cezaevlerinde alınan önlemler neler?

Fethullahçı Terör Örgütü'nün başarısız darbe girişimi sonrasında cezaevlerinde yeni bir girişimde bulunacağıyla ilgili bir süredir medyada bilgiler yer alıyor. FETÖ, 22 Kasım'da cezaevlerinde ne yapmayı amaçlıyor?

FETÖ, 22 Kasım'da ne yapacak? Cezaevlerinde alınan önlemler neler?
FETÖ, 22 Kasım'da ne yapacak? Cezaevlerinde alınan önlemler neler? Admin

FETÖ tutuklarınnı olduğu bir cezaevinde 22 Kasım tarihiyle ilgili çarpıcı açıklamaların olduğu bir not bulundu. Notta, 22 Kasım tarihinde suikastlerin yapılacağı, yeni hükümetin kurulacağı yazılıydı. Bu not ve gelen istihbarat üzerine Adalet Bakanlığı da harekete geçti

 

Basında yer alan haberlere göre Adalet Bakanlığı, Başsavcılıklara bir yazı göndererek bu vakaya işaret etti ve önlemlerin alınmasını istedi.

 

Gelen bilgilere göre FETÖ tutuklularının 21-22 Kasım tarihlerinde olay çıkartacakları, çıkartacakları bu olaylara diğer tutuklu ve hükümlülerin de destek olmaları konusunda telkinlerde bulundukları belirtiliyor.

 

Adalet Bakanlığ da konu hakında bazı tedbirlerin alınmasını istedi. 21-23 Kasım 2016 tarihleri öncelikli olmak üzere güvenlik önemllerinin artırılması istendi. Rehin alma gibi eylemlere hazırlıklı olma, her kurumda bir itfaiye aracı bulundurma gerekliliği vurgulandı. Olağanın dışında meydana gelebilecek bir gelişmenin ise hemen Ankara'ya bildirilmesi gerektiği belirtildi.

 

Konu hakkında geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan da FETÖ üyelerinin cezaevlerinden rahatlıkla twit attıklatlarını belirtmiş ve kontrolün hala tam olarak sağlanmış olmadığa işaret etmişti.

 

Bu akşam bir televizyon kanalında konuşan Gazeteci Metehen Demir de cezaevlerine saldırı olabileceği yönünde istihbarat bilgilerinin olduğunu söyledi. Saldırı konusundaki istihbarat nedeniyle de Türkiye'nin bazı bölgelerinde hava sahasının kapatıldığını iddia etti.

 

Tüm bu bilgiler, basında yer alan haberlerle ilgilidir. Adalet Bakanlığı da tahminimizce tedbiri elden bırakmama adına bir dizi önlem alma yoluna gitmiştir. 

 

Kamusal Haberler

fetö 22 kasım cezaevleri isyan çıkarma saldırı hazırlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)