23 Kasım TEOG Türkçe soruları kolay mıydı zor muydu?

23 Kasım TEOG sınavlarının birinci oturumu tamamlandı. Tamamlanan oturumda Türkçe, Matematik ve Din Kültürü sınavları yapıldı.

23 Kasım TEOG Türkçe soruları kolay mıydı zor muydu?
23 Kasım TEOG Türkçe soruları kolay mıydı zor muydu? Admin

Özellikle son yıllarda TEOG sınav sistemiyle birlikte Türkçe sorularının günden güne zorlaştığı ve diğer sınavlara göre ayırt ediciliğinin arttığı belirtiliyor. Bugün yapılan TEOG sınavında çıkan Türkçe soruları da yine öğrencileri zorlamış görüyor.

 

Özellikle paragraf sorularında şıklardaki güçlü çeldiricilerin öğrencileri karar verme noktasında oldukça terletmişe benziyor. Kitap okumaya önem vermenin önemi her geçen TEOG sınavlarından sonra daha da ön plana çıkıyor.

 

Bazı öğrencilerin kelime hazinesinin darlığı, yorumlama gücünün zayıflığı, çıkarım eksikliği ile birleştiğinde sorular içinden çıkılmaz bir hâl alabiliyor. Yine Türkçenin anlam konularının tamamının 8. sınıfın ilk TEOG sınavına dahil edilmesi de öğretmenlerin işini daha da zorlaştırıyor.

 

Eylül ayında okulların açılmasıyla birlikte başlayan yoğun TEOG hazırlığı, işlenecek dilbilgisi konularının çok süre alması ancak buna rağmen bu konulardan az soru çıkması, anlam konularının tamamından sorumlu olunması ancak konuların unutulmuş olması ve ilk TEOG'un okulların açılmasından hemen iki ay sonra yapılması...

 

İşte bu gibi nedenler, anlam konularına yeterince zaman ayrılamamasına da neden olmaktadır. Dolayısıyla öğeencileri özellikle 1. TEOG için anlam konularının tamamı yerine bir bölümünden sorumlu tutmak, kalan zamanda 2. TEOG için bir hazırlanma fırsatı verecek, öğretmenlerin de yükünü hafiflecektir.

 

23-24 Kasım TEOG soruları, cevapları ve çözüm videoları yayınlandı!

 

KAMUSAL HABERLER

23 Kasım teog soruları Teog Türkçe soruları Zor mu kolay mı 23 Kasım teog türkçe 23 Kasım 2016
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)