MEB, okul öncesi etkinlik kitabı yayımladı!

Milli Eğitim Bakanlığı, okul öncesi eğitim faaliyetlerinde kullanılmak üzere bir etkinlik kitabı yayınladı.

MEB, okul öncesi etkinlik kitabı yayımladı!
MEB, okul öncesi etkinlik kitabı yayımladı! Admin

Milli Eğitim Bakanlığı, okul öncesi öğretmenleri için bir etkinlik kitabı hazırladı. Hazırlanan kitapta görme engelliler, işitme engelliler, ortopedik engelliler, otistik çocuklar ve zihinsel engelliler için etkinlikler hazırladı.

 

Etkinlik kitabı için Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil GÜNGÖR bir mesaj yayımladı.

 

Özel eğitim ihtiyacı olan bireyler için zorunlu öğrenim sürecinin ilk basamağını oluşturan okulöncesi eğitim dönemi eğitim gömleğinin ilk düğmesidir. Özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin sunulan eğitim hizmetlerinden en üst düzeyde yararlanabilmelerinin sağlanabilmesi amacıyla eğitime erken yaşta başlamaları esas olmakla birlikte bu bireylerin tüm gelişim alanlarındaki ihtiyaçlarının karşılanması ve toplumsal yaşama etkin katılımlarının sağlanabilmesi amacıyla okul öncesi eğitim kurumlarında atılan bu ilk adım büyük önem taşımaktadır.


Özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin okul öncesi eğitimlerini sürdürdükleri özel eğitim anaokulları ile kaynaştırma yoluyla eğitime erişimlerinin sağlandığı anaokulları ve anasınıflarında kullanılması amacıyla hazırlanan bu kitapla, özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin sunulan eğitim hizmetlerinden en üst düzeyde faydalanabilmelerinin sağlanması için bu okullarda görev yapan öğretmenlere rehberlik edilmesi amaçlanmıştır.


Özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin bireysel özellikleri ve tüm gelişim alanlarındaki ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanan bu kitap okul öncesi eğitim dönemi için bir ilk olma özelliğini taşımakta olup bu çalışmada katkısı bulunan herkese ve uygulama sürecini başarılı bir eğitim basamağına yükseltecek olan öğretmen ve okul yöneticilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

 

OKUL ÖNCESİ ETKİNLİK KİTABINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN.

 

KAMUSAL HABERLER

meb okul öncesi etkinlik kitabı meb etkinlik kitabı indir meb okul öncesi kitabı meb okul öncesi kitabı indir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)