Açığa alınan 5 bin öğretmen bugün göreve iade edilecek!

TBMM'de MEB bütçe görüşmeleri sürerken Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a açığa alınan öğretmenlerin durumunun ne olacağı soruldu. 5 bin Açığa alınan öğretmen göreve iade edilecek. İsim listeleri ilgili kuruma gönderilecek.

Açığa alınan 5 bin öğretmen bugün göreve iade edilecek!
Açığa alınan 5 bin öğretmen bugün göreve iade edilecek! Admin

TBMM'de MEB'in bütçe görüşmeleri konuşulmaya devam ediyor. Milletvekilleri de gündeme dair ve gündem dışı konuşmalarda bulunuyor.

 

CHP Milletvekili Mustafa Balbay da açığa alınan öğretmenlerin ne olacağını, göreve ne zaman iade edieceklerini Bakan İsmet Yılmaz'a sorduğunu açıkladı.

 

Balbay'ın açığa alınan öğretmenlerden göreve iadeyle ilgili sorusuna ise Bakan İsmet Yılmaz, yarın açığa alınan 5 bin öğretmenin göreve iade edileceğini belirtti. Bu görüşmeler dün gece yapıldığı için göreve iadeler bugün itibariyle gerçekleştecektir.

 

İşte Mustafa Balbay'ın Twitter'dan paylaştığı bilgi...

 

 

Göreve iade edilecek 5 bin öğretmenin isiM listeleri ise bağlı bulundukları İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilmek suretiyle işlem yapılacaktır.

 

Bu göreve iadeler, açığa alınan öğretmenlerle ilgili olup kamu görevinden ihraç edilen öğretmenlerin iadelerini kapsamamaktadır. İhraç edilen öğretmenlerin göreve iadeleri Kanun Hükmünde Kararname ile olmaktadır.

 

SON HABER

FETÖ iddiasıyla açığa alınan öğretmenler de göreve iade edilecek

 

İlk göreve iade haberi Diyarbakır'dan geldi. İşte göreve iade edilen öğretmenlerin haberi

Diyarbakır'da 2 bin 261 öğretmen göreve iade edildi

Van'da göreve iade edilen öğretmenlerin isim listesi

 

 

Kamusal Haberler

Bu haberin/analizin tüm hakları KamusalHaberler.com sitesine aittir. Bu haberi/analizi kendi sitenizde "www.kamusalhaberler.com" şeklinde aktif bir link verecek paylaşabilirsiniz.

 

öğretmenler göreve iade öğretmenlerin isimleri isim listeleri 5 bin öğretmen göreve iade mustafa balbay iade edilen 5 bin öğretmen açığa alınan öğretmenler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)