ÖTV oranları yönetmeliği yayımlandı! Sıfır araçlara ÖTV zammı ne kadar olacak?

Sıfır araçlara Özel Tüketim Vergisi zam oranlarında yeni hesaplama yapıldı. Motor silindirlerine göre yeni ÖTV oranları belirlendi. Maliye Bakanı Naci Ağbal da sıfır araçlara ÖTV zammıyla ilgili net rakamlar verdi. İşte yeni yönetmelik ve net rakamlar...

ÖTV oranları yönetmeliği yayımlandı! Sıfır araçlara ÖTV zammı ne kadar olacak?
ÖTV oranları yönetmeliği yayımlandı! Sıfır araçlara ÖTV zammı ne kadar olacak? Admin

TBMM'de kabul edilen Bazı Mal ve Hizmetlere Uygulanan Katma Değer Vergisi Oranları ile Özel Tüketim Vergisi Oranlarının Yeniden Belirlenmesi Hakkında Karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 

Yürürlüğe giren kararla birlikte motorlu taşıtların motor silindir hacimlerine göre yeni ÖTV oranları belirlendi. Bu oranlarla birlikte araçlara gelecek ÖTV zamları da belli oldu.

 

Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın açıklamasına göre yapılan düzenlemeyle ÖTV zammıyla gelen fiyat artışından 40 bin liranın altındaki araçlar etkilenmeyecek. Ancak 40 bin lirayla 70 bin lira arasındaki araçlar zamdan etkilenecekler.

 

Bakan Ağbal, çıplak fiyatı 40 bin - 70 bin lira arasındaki araçlara yüzde 3 oranında ÖTV zammı geleceğini ve bu araçların fiyatının en fazla 4 bin lira artacağını söyledi. 

 

Motor hacmi 1.600 cc olan ve çıplak fiyatı 70 bin TL''nin üzerinde olan araçlarda ÖTV zammından kaynaklanan artış en fazla 12 bin 390 lira artış olacak. 100 bin liranın üzerindeki araçlarda ÖTV zammı en fazla 23 bin 600 lira artışa neden olacak.

 

İŞTE RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANAN ÖTV ORANI ZAMMI YÖNETMELİĞİ

 

KAMUSAL HABERLER

araçlara ötv zammı ötv zammı ne zaman ötv zammı resmi gazete sıfır araç ötv si ne kadar sıfır araç ötv zammı sıfır araçlara ötv zammı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)