İsmet Yılmaz, Aktif-Sen hakkında açıklamalarda bulundu!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Aktif-Sen ile ilgili TBMM'de sorulan soru üzerine açıklamalarda bulundu.

İsmet Yılmaz, Aktif-Sen hakkında açıklamalarda bulundu!
İsmet Yılmaz, Aktif-Sen hakkında açıklamalarda bulundu! Admin

CHP Milletvekili Levent Gök, Bakan İsmet Yılmaz'a Aktif-Sen ile ilgili kuruluş noktasında MEB'in bu sendikanın kurulduğuyla ilgili yazılar gönderdiği, bu sendikaya üye olunmasının istendiğini ve hesap numaralarının paylaştığını vurgulayarak bunun nereye konulacağını sordu.

 

Konu hakkında söz alan Bakan İsmet Yılmaz, her sendikanın kuruluşu sırasında okullara bir sendikanın kuruluşu hakkında bilgilendirme yazısının gönderildiğini ancak bir sendikaya üye olunmasıyla ilgili bir açıklamanın olmadığını belirtti.

 

Yılmaz, Aktif-Sen'in kurulmasından sonra kendilerinin MEB'e sendikalarının kurulduğunu ve bunun duyurulması yönüne başvurduklarını belirtti. Ancak bu durumun sadece Aktif-Sen ile ilgili olmadığını kurulan tüm sendikalarla ilgili bir duyuru söz konusu olduğunu belirtti. Kendilerinin de bu türden duyuruları merkez teşkilatına ve 81 il valiliğine gönderdiklerini açıkladı.

 

Aktif-Sen gibi diğer sendikaların da duyurularının aynı şekilde yapıldığını aktaran Bakan Yılmaz; Atasen, Saysen gibi sendikaların da kurulduğunu ve bu kuruluş haberlerinin duyurulmasını istediklerini, Bakanlığın da yine 81 il valiliğine bu sendikaların kurulduğunu haber ettiğini söyledi.

 

Bakan yılmaz Aktif-Sen'in kuruluşu ile ilgili duyurunun da 2 Ocak 2014 tarihinde yapıldığını belirtti.

 

Bunun üzerine tekrar söz alan Levent Göktaş da "Aktif-Sen'in kuruluşunu, parasının nereye yatırılacağını resmî bir şekilde valilere, okullara duyurmuştur. Olay bundan ibaret. Biz de bunu söylüyoruz. 17-25 Aralığı milat alıyorsanız 2014 tarihinde Aktif-Sen'i duyuran Millî Eğitim Bakanlığını ne yapacaksınız? Buyurun bakalım!" diyerek sözlerini sürdürdü.

 

Kamusal Haberler

Bu haberin/analizin tüm hakları KamusalHaberler.com sitesine aittir. Bu haberi/analizi kendi sitenizde "www.kamusalhaberler.com" şeklinde aktif bir link verecek paylaşabilirsiniz.

 

 

ismet yılmaz aktif sen levent gök ismet yılmazın açıklamaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)